MSI RTX 2060 Ventus Alınır Mı?

adnanvo

Hectopat
Nerdeyse tüm RTX 2060 modellerine bakmış biri olarak şuan çok kararsızım. Bu karta ait tüm incelemeler Güney Kore, Tayvan, Malezya gibi ülkelerde yapılmış durumda. Bugün Vatan'da satılmaya başladığını gördüm. Kart hakkında soğutmasının iyi olduğu ama biraz sesli olduğu söyleniyor. Asus almayı düşünmüyorum çok pahalı olduğu için. Son 4 grafik kartım da Zotac'tı artık bu zinciri kırmak istiyorum(Hiç biri bozulmadı).

Sizce RTX 2060 Ventus OC alınır mı? Ne olursa olsun RTX 2060 alacağım sadece hangi OEM üreticisinin kartını almalıyım bunu soruyorum. Garanti kapsamını düşünerek cevap verebilir misiniz? Türkiye'de servis konusunda en memnun kaldığınız marka hangisi?

MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Kardeş bırak ya sistem markalarını kötülüyor ve bilmiyorlar AMD markasını kotuluyorlar. Çünkü bunlar İntel ve Nvidia'cı zenginler. 😂
Şimdi Bro Şöyle Bişey Var 590 Cok Sınırlı Oem Üreticisi Satıyor Sapphire Ve XFX Birde Asusn ROG Serisinden Bir kart Var Oda 2590 Tl Fiyatlara Bakarak İkiside Yeterli Bir Kart Güncel Oyunlar İçin Fakat 150 200 Fazla Verip Fazladan 1 2 Teknoloji Ve 10 20 +FPS Farkı Almak Varken 590 Cazip Gelmiyor !

MSI Ventus'un arka plakası plastik olduğu için pasif soğutması çok kötü. Bu nedenle en sıcak kart Ventus. Ayrıca 48 desibel gürültüsü olmasına rağmen medium pitch ses aralığı verdiği için gürültülü oluyor. Onun yerine aynı fiyata Zotac Dual Fan alınabilir. Hem arka plakası metalden. Ayrıca 51 desibel gürültüsü olmasına rağmen soft pitch olduğu için gürültüsü Ventus'tan daha az. Yani desibel değerleri sizi yanıltmasın. Ayrıntılı inceleme için bunu izleyin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Ventus'un arka plakası plastik olduğu için pasif soğutması çok kötü. Bu nedenle en sıcak kart Ventus. Ayrıca 48 desibel gürültüsü olmasına rağmen medium pitch ses aralığı verdiği için gürültülü oluyor. Onun yerine aynı fiyata Zotac Dual Fan alınabilir. Hem arka plakası metalden. Ayrıca 51 desibel gürültüsü olmasına rağmen soft pitch olduğu için gürültüsü Ventus'tan daha az. Yani desibel değerleri sizi yanıltmasın. Ayrıntılı inceleme için bunu izleyin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet Zotac Dual Fan en iyi seçim gibi duruyor. En ucuz MSI'ı bulduğum için onu almış bulundum fakat gelecekte almak için kararsız kalan varsa yardımcı olabilir bu video.

[QUOTE="adnanvo, post: 3810331, En ucuz MSI'ı bulduğum için onu almış bulundum fakat gelecekte almak için kararsız kalan varsa yardımcı olabilir bu video.[/QUOTE]
Birşeyi merak ettim.2060 ventus modelinde ''ZERO FROZR özelliği bulunmuyor ama daha eski modellerde örn:gtx1050 ve msi rtx 2070 modellerinde bu özellik bulunuyor.Acaba bu özellik güncelleştirmelerle 2060 modeline eklenilirmi,yoksa fanlarımız hep dönecekmi?

Birşeyi merak ettim.2060 ventus modelinde ''ZERO FROZR özelliği bulunmuyor ama daha eski modellerde örn:gtx1050 ve msi rtx 2070 modellerinde bu özellik bulunuyor.Acaba bu özellik güncelleştirmelerle 2060 modeline eklenilirmi,yoksa fanlarımız hep dönecekmi?
Ventus'da yok twin frozr ve boştayken fanların durması.

Gaming Z modelinde bulunuyor boştayken fanların durması. Daha çıkmadı henüz çıksa da Asus Rog Strix OC'nin fiyatından pek farklı çıkacağını düşünmüyorum ek olarak 500 liraya değeceğini düşünmüyorum Gaming Z'nin.
MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6G

Zero Frozr dediğiniz şey bir programlık iş. Sapphire RX480 ekran kartım vardı, kendi programı olan Sapphire Trixx'i de, MSI Afterburner'i de kullandım. İkisinde de özel fan ayarı seçeneği var. Oraya geliyorsunuz fan ayarını kendinize göre yapıyorsunuz. 60 derecenin altına 0'ı yapıştırdığınız zaman fanlarınız dönmüyor. Yani sadece MSI'da olan bir şey değil, tüm kartlarda yapılabiliyor.

Zero Frozr dediğiniz şey bir programlık iş. Sapphire RX480 ekran kartım vardı, kendi programı olan Sapphire Trixx'i de, MSI Afterburner'i de kullandım. İkisinde de özel fan ayarı seçeneği var. Oraya geliyorsunuz fan ayarını kendinize göre yapıyorsunuz. 60 derecenin altına 0'ı yapıştırdığınız zaman fanlarınız dönmüyor. Yani sadece MSI'da olan bir şey değil, tüm kartlarda yapılabiliyor.
Yorumun için teşekkürler.karti dün aldim.msi afterburneri yükledim ama daha kurcalamadım.İnşallah akşam açtıgımda çözerim.bahsettiğiniz ayari afterburner programinda yapmak kolaymı yada arattıgimda inceleme viseosu bulabilirmiyim

Yeni konular

Geri
Yukarı