MSI RX 480 veya EVGA 1060 SC

Bu videodan sonra RX 480 bana daha mantıklı geldi. Daha önce GTX 1060 düşünmüştüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşine yarayabilecek bir video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gtx 1060 6GB RX480 den fiyat ve performans olarak biraz daha yukarıda bütçen el veriyorsa GTX 1060 bütçen el vermiyorsa Rx480. Tabi Evga SC modeli düşük profilli bir model bunuda göz önünde bulundurmak lazım.

İşine yarayabilecek bir video.

Bu videoda 20 tane DX11 4 tanede DX12 olan oyun gösterilmiş GTX 1060 DX11 de daha iyi ama DX12 de kesin daha iyi olduğu söylenemez.Benim görüşüm GTX 1060 eskiye dönük bir kart ama RX480 geleceğe dönük bir kart.

Bence seçimini oynadığın oyunlara göre yap ikiside denk bir kart. Yazılım ve oyun avantajı olarak tabiki Nvidia bunun aksini söyleyen ağır fanboydur ama AMD de geçiştirilmemeli yok kötü VB saçma yorumlarla iki kartta üzmez. İleride crossfire düşünürsen (yani kartı ciftlemeyi) 1060 da desteği yok bunları göz önüne alarak seçimini yap.

Rx 480 son updateler ve küçük bi manuel oc ile 1060i geçiyor. 1060a da oc yapılabilir diyen arkadaşlar olabilir ancak 480in oc kapasitesi çok çok daha yüksek. sıvı soğutmayla 1700mhz gören kullanıcılar mevcut ve bu yaklaşık yüzde 20 performans artışı sağlıyor.

Ya arkadaş anlamadım bu nasıl iş ? Her kesin ağzından bir laf çıkıyor. Youtube'da testlere bakıp sallama şeyler yazanlar var. Kesin bir sonuç yok mu ? Bir de "GTX 1060 DX 11 RX480 DX12 daha fazla performans sağlıyor" diyenlere kızıyorum arkadaş. Nasıl yani bu GTX 1060 miladını doldurmuş bir kart değil ki. Zaten ona da optimizasyon gelicek. O zaman bakarız nasıl sonuç verecek.

Dostlar yorumlara bakınca biraz tebessüm ettirdi işin açıkçası(yine bir FUNBOY vakası ortaya çıkmış).
DX 11 oyunlarda, RX480 3 aşağı 5 yukarı 1060 ile aynı performanslarda geziyor.RX480 VULKAN destekli oyunlarda ise %20-%30 performans artışı sağlarken 1060 %10-%15 civarı performans veriyor. DX12 performansı baz alındığında yine tablo 3 aşağı 5 yukarı VULKAN ile aynı oluyor. Oyun üreticileri artık DX12 ve VULKAN üzerinden oyun yapmayı tasarlıyor ve eski oyunlarını bu platformlarda renove ediyor. Tabi ne kadar RX480 performans artışı sağlasa da 1070 ile kıyaslanamaz. Ha ama şu bir gerçek 2 kartta oyunlarda üzmez akıcı performans sağlar. Kimde RX480 var demiş arkadaş ta onu da cevaplayayım
RX480.gif

Buyur kardeşim bende var, gayet memnunum. Tavsiyede ederim.

Dostlar yorumlara bakınca biraz tebessüm ettirdi işin açıkçası(yine bir FUNBOY vakası ortaya çıkmış).
DX 11 oyunlarda, RX480 3 aşağı 5 yukarı 1060 ile aynı performanslarda geziyor.RX480 VULKAN destekli oyunlarda ise %20-%30 performans artışı sağlarken 1060 %10-%15 civarı performans veriyor. DX12 performansı baz alındığında yine tablo 3 aşağı 5 yukarı VULKAN ile aynı oluyor. Oyun üreticileri artık DX12 ve VULKAN üzerinden oyun yapmayı tasarlıyor ve eski oyunlarını bu platformlarda renove ediyor. Tabi ne kadar RX480 performans artışı sağlasa da 1070 ile kıyaslanamaz. Ha ama şu bir gerçek 2 kartta oyunlarda üzmez akıcı performans sağlar. Kimde RX480 var demiş arkadaş ta onu da cevaplayayım Eki Görüntüle 193866
Buyur kardeşim bende var, gayet memnunum. Tavsiyede ederim.
Witcher 3'te kaç FPS alıyorsun acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı