MSI RX 5700 Gaming X alınır mı?

2 Ocak'ta aldım. MSI RX 5700 XT Gaming X. Vatan’ın sitesinden. Alışveriş sorunsuzdu. Almadan önce de aldıktan sonra da Driver sorunlarından şikayet edenleri hep okudum. Hiç öyle bir sorun yaşamadım beş aydır sorunsuz kullanıyorum. Boşta 32 derece yük altında 57-65 derece oyununa göre. Mesela bu aralar aco oynuyorum. 60-65 derece arasında. Sürücü güncellerken eskisini hiç silmedim bile. Yükleyip oynamaya devam ettim. Bence alınır. MSI Dragon Center yazılımı da güzel kontroller sağlıyor. Sorunsuz. Benim deneyimim böyle.

Saolun hocam deneyiminizi paylaştığınız için. Bende siparişi verdim bakalım umarım bir sorun yaşamadan kullanırım fiyatına göre çok güçlü bir kart.
Hocam peki şöyle bir şikayet okudum. Önceden açılmış kutuları veya teşhir ürünü olan ürünleri sisteme takıp gönderme durumları olabilir mi?

Önceden açılmış kutuların içerisindeki ürünleri takıp yollayabilirler bunun için bir şey diyemem açıkçası ama teşhir ürünü göndereceklerini zannetmiyorum zaten OEM hazır sistemlerdeki parçaları toplu alıyorlar.

Msi min.650 önerilen 750w psu diyor sitesinde. 650 de karşılar sanırım. Ben 850W tercih etmiştim. İleriye yönelik upgrade için.
650W PSU ile sistemde RTX Titan dahi kullanabilirsiniz.

Corsair'in kendi sitesinde sattığı Corsair One i64 oyun bilgisayarında i9 işlemci ve 2080Ti ekran kartını Corsair SF600 model 600W güç kaynağı besliyor.
Üstelik güç kaynağı ATX formatında da değil. Neredeyse el kadar diyebileceğimiz SFX boyutunda.

Yazılımsal herhangi bir sorunla karşılaştınız mı hocam? Bir de sizce PC gelince hangi sürümü kullanmalıyım ekran kartında?

O riski göze aldım hocam çünkü fiyatı cidden çok iyi. İtopya, İncehesap vs. gibi sitelerden kötü kalır yanı yoktur bence. Tabi yine de karar size ait.
Son gelen sürücüler nispeten sorunsuz çalışıyor. ben sorun yaşamadım açıkcası. Fazla oyun oynayan birisi değilim. Sadece arada RİNG OF ELYSİUM oynarım. Ondada sorun yok.
650W PSU ile sistemde RTX Titan dahi kullanabilirsiniz.

Corsair'in kendi sitesinde sattığı Corsair One i64 oyun bilgisayarında i9 işlemci ve 2080Ti ekran kartını Corsair SF600 model 600W güç kaynağı besliyor.
Üstelik güç kaynağı ATX formatında da değil. Neredeyse el kadar diyebileceğimiz SFX boyutunda.
Evet size katılıyorum. Bende MSI RADEON™ RX 5700 XT GAMING X 8GB kartımı THERMALTAKE SMART BX1 80PLUS BRONZE 650W ile sorunsuz kullanıyorum.

Hocalarım haklısınız fakat sistemde özelleştirme olmuyor maalesef. 1-2 sene sonra 2x16 yaparım diye düşünüyorum şimdilik yeter bana.

Aynen öyle hocam. Bende parçaları farklı farklı alacakken bir anda bunu gördüm ve fikrimi değiştirip bu kasayı almaya karar verdim.

650W PSU yetiyor hocam bu sisteme. Dün gece sipariş verdim geldikten sonra deneyimlerimi de paylaşırım sizlerle.

Hocam bu sistemin BIOS güncellemelerini yapıp gönderirler değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı