MSI RX580 8GB OC Armor Isınma Sorunu

goksumert8

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kart hakkında çok söylentiler duydum, bu kartı kullanıpta herhangi bir ısınma/soğutma sorunu yaşayan var mı ?

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Evet biraz daha fazla ısınıyor. Daha önemlisi ulaştığı sıcaklıkta kartın dönüş hızı. Yoksa biri 70 diğeri 75 derece olsun bu sorun değil ama Armor'un RPM değeri daha fazla olduğu için fan sesi daha fazla olacaktır. Tavsiyem o kadar para vermişken soğutması daha iyi olan bir model seçmen.

yeni bir sistem toplayacağım ancak rx560 mı kullansan yoksa 1050 ti mi kararsızım aradaki fiyat farkıda aşikar tavsiyeniz nedir

RX580 tavisye ederim. RX580 ekran kartının muadili 1050 Ti değil GTX 1060 3GB diyebiliriz. Hatta yer yer önde olduğu durumlarda olabiliyor. Size tavsiyem uygun fiyatlı bir RX580 almanız.

bence Asusun yaptığı modellerden al ROG edition olanlardan hem soğutma yönünden daha iyi (bana göre)

Bunun 'bana göre'si olmuyor maalesef :)

MSI'ın Armor modeline bakacağına, Sapphire'in Nitro modelleri soğutma açısından daha iyidir. Fiyatları da makul.

RX580 tavisye ederim. RX580 ekran kartının muadili 1050 Ti değil GTX 1060 3GB diyebiliriz. Hatta yer yer önde olduğu durumlarda olabiliyor. Size tavsiyem uygun fiyatlı bir RX580 almanız.

Yanılıyorsunuz. RX580 8GB modellerinin muadilini nasıl GTX1060 3GB olarak söyleyebiliyorsunuz akıl alır gibi değil.

Bunun 'bana göre'si olmuyor maalesef :)

MSI'ın Armor modeline bakacağına, Sapphire'in Nitro modelleri soğutma açısından daha iyidir. Fiyatları da makul.

Yanılıyorsunuz. RX580 8GB modellerinin muadilini nasıl GTX1060 3GB olarak söyleyebiliyorsunuz akıl alır gibi değil.

Bak bakayım ben orda 8GB mı demişim. Akıl alır gibi değil.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Evet biraz daha fazla ısınıyor. Daha önemlisi ulaştığı sıcaklıkta kartın dönüş hızı. Yoksa biri 70 diğeri 75 derece olsun bu sorun değil ama Armor'un RPM değeri daha fazla olduğu için fan sesi daha fazla olacaktır. Tavsiyem o kadar para vermişken soğutması daha iyi olan bir model seçmen.
Kartı 2 ay önce aldım, bilgisayarı toplama aşamasındayım artık iade edemem yada alamam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı