MSI Armor RX 580 8GB OC Yüksek Fan Hızı ve Isınma Sorunu

• Konuyu başlatan sekect
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 13B

sekect

Kilopat
Arkadaşlar MSI Armor RX 580 8GB OC modelini kullanıyorum. Daha öncede buna benzer bir konu açmıştım fakat bir sonuca ulaşamadım. Servise yolladım, bir kere Servispoint'e, ısı değerleri normal ve Windows'dan görüntü alındı diyip bana geri yollamışlar. Fakat resmini de ekliyorum aşağıya. Örnek olarak Fortnite'ı seçtim. Daha lobideyken RPM ve fan hızı oranı ortada. Acayip derecede gürültü yapıyor.

@Recep Baltaş ve @Ali Güngör 'ün RX 580'li topladıkları sistem videosunu izledim fakat ordaki fan hızı oranı ve RPM'i gayet makul seviyelerde. Oyunlarda FPS'i sabitlersem 60-75 arasına, o zaman fan kullanımı %40-44 civarına düşüyor. Oyunlarda tam performans almak istediğimde ise yani FPS unlimited yaparsam resimdeki gibi değerlere ulaşıyor. Ekran kartını servise tekrar yollayacağım fakat şikayet olarak ne yazmalıyım sizce?

Kullandığım kasa Cooler Master MB511 modeli. Hava akışı da güzel kasanın.
15 dakikadır açık oyunun lobisi. Onun resmini de ekledim. Fan hızı oranı %63'lerde 3109 RPM'de dönüyor.

fan hızı2.jpg

fan3 15dk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı