MSÜ göz çizdirme

Yok hepsi üniversiteye girerken Ankara'da kontrol oluyor.
Sadece farklı hastane olması dışında sorun yok diyeceğim ama sorun orada.
Kimi doktor detaylı bakıyor kimisi detaysız. O yüzden kesin belli olacak bir şeyin yoksa. Örneğin böbrek eksikliği vb ya da L5 sakralizasyon veya skolyoz gibi. Çizdirip gir. Doktoraben çizdirdim deme tabii ki 4 ay gibi önceden cizdirir isen iyileşir. Benim gözde sıkıntı olmadı.

Tavsiye dersen hele sırada yakın arkadaşın olursa şansına bu doktor nasıl sor. Neye bakıyor gibisinden.
Ona göre hastanede farklı doktora git.
Tekrardan merhaba hocam. Bu ameliyatta (no touch lazer) tecrübeniz olduğu için size iki sorum olacak:
Doktor tarafından bu konu hakkında herhangi bir bilgilendirme olmadı. Doktora yarın soracağım ama bir de sizden duymak istedim.
Siz no touch lazer ameliyatından sonra ne kadar süre güneş gözlüğü taktınız?
Gözümü tam 2 hafta önce çizdirdim ve bir hafta güneş gözlüğü taktım, bir hafta takmadım. Sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Son düzenleme:
Tekrardan merhaba hocam. Bu ameliyatta (no touch lazer) tecrübeniz olduğu için size iki sorum olacak:
Doktor tarafından bu konu hakkında herhangi bir bilgilendirme olmadı. Doktora yarın soracağım ama bir de sizden duymak istedim.
Siz no touch lazer ameliyatından sonra ne kadar süre güneş gözlüğü taktınız? Gözümü tam 2 hafta önce çizdirdim ve bir hafta güneş gözlüğü taktım, bir hafta takmadım. Sıkıntı yaşar mıyım sizce?
Eğer mülakata giriyorsan doktorların yorumlarını bizimle de paylaşır mısın? Ben de lazer ameliyatı ile msü'ye girmek istiyorum.

Yok hepsi üniversiteye girerken Ankara'da kontrol oluyor.
Sadece farklı hastane olması dışında sorun yok diyeceğim ama sorun orada.
Kimi doktor detaylı bakıyor kimisi detaysız. O yüzden kesin belli olacak bir şeyin yoksa. Örneğin böbrek eksikliği vb ya da L5 sakralizasyon veya skolyoz gibi. Çizdirip gir. Doktoraben çizdirdim deme tabii ki 4 ay gibi önceden cizdirir isen iyileşir. Benim gözde sıkıntı olmadı.

Tavsiye dersen hele sırada yakın arkadaşın olursa şansına bu doktor nasıl sor. Neye bakıyor gibisinden.
Ona göre hastanede farklı doktora git.

Ben hho hedefliyorum ama söyenene göre gözüne yaptırdığın operasyonla mülakatı geçsen bile ÖSU'ya girmeden önce tekrardan detaylı bir tarama yapılıyormuş. Tam emin değilim (ösü konusunda) farklı bir zaman diliminde yapılıyor da olabilir. Benim asıl sorum doktorun önünde zaten bizim daha önce gözlük kullandığımıza dair bir bilgi olmayacak mı? Olacaksa direkt operasyon geçirdiğimiz belli olur ve elenmez miyiz? Daha önce DHOdan göz operasyonuyla giren öğrenci duydum ama HHO için aynısının geçerli olduğunu sanmıyorum. Bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

Hava Harp Okulu kontrolü biraz daha farklı. Mesela 5 derece skolyoz Kara Harp Okulu ve Deniz Harp Okulu için kabul edilirken Hava Harp Okulu 0 derece kabul ediyor. Ayrıca diğer adaylar Ankara'da muayene olurken Hava Harp Okulu adaylarının bir kısmı muayene için Eskişehir'e sevk ediliyor.

Onun dışında sağlık raporları teslim edildikten sonra tabip subaylar tarafından incelenir. Şüpheli bir durumda veya hatalı muayene olduğunu düşündükleri zaman seni tekrar hastaneye sevk edebilirler.
Ben hho hedefliyorum ama söyenene göre gözüne yaptırdığın operasyonla mülakatı geçsen bile ÖSU'ya girmeden önce tekrardan detaylı bir tarama yapılıyormuş. Tam emin değilim (ösü konusunda) farklı bir zaman diliminde yapılıyor da olabilir. Benim asıl sorum doktorun önünde zaten bizim daha önce gözlük kullandığımıza dair bir bilgi olmayacak mı? Olacaksa direkt operasyon geçirdiğimiz belli olur ve elenmez miyiz? Daha önce DHOdan göz operasyonuyla giren öğrenci duydum ama HHO için aynısının geçerli olduğunu sanmıyorum. Bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

Benim asıl sorum doktorun önünde zaten bizim daha önce gözlük kullandığımıza dair bir bilgi olmayacak mı? Olacaksa direkt operasyon geçirdiğimiz belli olur ve elenmez miyiz?

Doktor E-Nabız'dan daha önceden gözlük kullandığını görürse lazer ameliyatı olduğun anlaşılabilir. Bu da elenmene sebep olur.

Kimi girebilirsin diyor, kimi giremezsin diyor. Diyelim ki No Touch Lazer ameliyatı olduk. Muayene için doktor kontrolüne girdiğimde tam olarak elenip elenmeyeceğim belli değil mi ya da bu ameliyatı olup da HHO' da okuyan bir tane tanıdığınız gördüğünüz var mı?
HHO da gözü çizili çok kişi var

ÖSU'ya girmeden önce tekrardan detaylı bir tarama yapılıyormuş.
Öyle bir şey yok, okulun sonuna doğru 4. sınıfta bir sağlık kontrolü oluyor bu kontrol de zaten tüm okullarda oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı