MSÜ sınavı için gerekli şartlar nelerdir?

Dino Ortolani

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi MSÜ'ye girmek istiyorum boyum 1.65 kilom 50 civarı. Bunlar tutuyor mu? Bir de TYT AYT falan girmek zorunlu mu? MSÜ için nereye ne zaman başvuru yapmak falan gerekiyor? Kabul edilme şartları neler? Açıklarsanız tek tek sevinirim. Bu arada polislik düşünmüyorum. Asker olarak görev alacağım bölümleri istiyorum. Saygılar.

Başlıkta da belirttiğim gibi MSÜ'ye girmek istiyorum boyum 1.65 kilom 50 civarı. Bunlar tutuyor mu? Bir de TYT AYT falan girmek zorunlu mu? MSÜ için nereye ne zaman başvuru yapmak falan gerekiyor? Kabul edilme şartları neler? Açıklarsanız tek tek sevinirim. Bu arada polislik düşünmüyorum. Asker olarak görev alacağım bölümleri istiyorum. Saygılar.
Googledan direk savunma bakanlığı sitesinden baksana?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci başvuru şartları –  Millisavunma.com

Hocam bunlardan biri dışında hepsinde başarı göstermeniz lazım bayansanız.

MSÜ sınavını geçtikten sonra mülakatlar var. Sınava on binlerce kişi giriyor hatta yüz bin. Bu yüzden sadece sınava odaklanmayın. Bunun dışında YKS ile bir kaç gün aralıklı yapılıyor sınavlar

Evet cevap yazma iznim bulunmuyor du o yüzden yazamadım.
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci başvuru şartları – Millisavunma.com

Hocam bunlardan biri dışında hepsinde başarı göstermeniz lazım bayansanız.

Erkeğim.
Google'dan direk savunma bakanlığı sitesinden baksana?

Anlamadım.
Google'dan direk savunma bakanlığı sitesinden baksana?

Biraz daha açıklasana.
MSÜ sınavını geçtikten sonra mülakatlar var. Sınava on binlerce kişi giriyor hatta yüz bin. Bu yüzden sadece sınava odaklanmayın. Bunun dışında YKS ile birkaç gün aralıklı yapılıyor sınavlar.

Mülakatlar tam olarak ne.

Evet cevap yazma iznim bulunmuyor du o yüzden yazamadım.

Erkeğim.

Anlamadım.

Biraz daha açıklasana.

Mülakatlar tam olarak ne.
MSÜnün kendi sitesi var. Mülakatlar Spor mülakatı, Sözlü mülakat ve en önemlisi sağlık mülakatı.
Tüm mülakatların kendi puanlaması var. Ancak sağlıkta bir kusurun olmaması gerekiyor. Varsa almazlar. Senden daha sağlam adamlar varken neden alsınlar? Özellikle her şeyin sağlam olsa renk körlüğü kesinlikle kabul edilemez. Biz liseye girerken asil listede bir çocuk renk körlüğünden giremedi yedek listeden seçtiler.

Sen asker olmak isteyip istemediğine iyi karar ver. MSÜye girdikten sonra çıkmak istersen tazminat ödüyorsun. Sırf memur olucam diye MSÜyü kirletme demeye çalışıyorum. Kendini hangi kapasitede görüyorsan o işi yap. Liderlik özelliğin çok yüksekse subay ol mesela. Ha sadece vatana hizmet edeceğim silah tutarım diyorsan uzman çavuş ol.

Peki MSÜ için TYT yeterli mi AYT'te de gerekiyor mu ve sayısal mı eşit ağırlık mı yoksa sözel mi yapmak lazım sınavda hangisiyle alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı