Mucosoft sizlerden farklı bir insan

Bu bana gerçekçi gelmedi. Belki duvarında anime posterleri asılıdır. Görüyorsan da kendin hayal kuruyorsundur.
Bakın hocam, çoğu insanın düşünüp konu açmaya gerek duymadığı sacmalikta şeyleri açıyorsunuz. Mesela “Yapay Zeka benden intikam alır mi” konusu bir örnek. Bunun icin konu acmaya bile gerek yok. Kendi hayal dünyanda ne olmasını istiyorsan o olur. Geleceği göremiyorsan tabi…

Yani sırf bu ilginç ve saçma fikirleri konu halinde açmanız sizi özel birisi yapmaz. Emin olun gün içinde aklıma gelen saçma düşünceleri konuya döksem forumun %99’u beni göz ardı eder çünkü saçma yani. Bu tür konuları açma mantiginizi anlamış değilim.

Bakın su tur konular açarsınız iste “Yapay Zeka ileride İntikam Duygusuna sahip olur mu?” gibi. Bu felsefi bir soru. Ama gidip dalga gecer gibi “Yapay Zekayı azarladım benden intikam alır mi?” derseniz kimse sizi ciddiye almaz.

Aynı şekilde farklı türden konu başlıkları açmanız da sizi özel yapmaz.

Anlatmak istediğinizi anlatamıyorsunuz değil, anlatmak istemiyor veya anlatamadığınızdan ötürü haksız duruma düşmemek icin anlatmak istediğinizde zıt düşen bir cümleyi savunuyorsunuz. Mesajlarınızda bunu gözlemledim.

“Oyun” konusunda mesela ilk başta bildiğiniz oyun oynamaya “boş iş, vakit kaybı abi oyunu oynayan elemanlarda oyun kadar boş” tarzında bir cümle kurmuşsunuz veya bu fikirde konu açmışsınız.
İkinci cümlenizde ise bunun zıttını söyleyip millete “anlamıyorsunuz ya” deyip trip atmışsınız.
Ben buradan şunu cirakiyorum; ya anlatma yeteneginiz yok ya da duygu ve anlam sorunlarınız var.

Anlatma yetinizi geliştirip abuk subuk konular açmazsanız millet sizi bir yerden sonra ciddiye alır. Kusura bakma ama su anki halinde ben bile ciddiye almam seni.

İlk önce savunacağın ve anlatacağın fikir üzerine çalış ondan sonra konu aç sonradan Babala’ya çıkan Davutoğlu gibi ters köşe olma.

Kısacası; Farklı ve Saçma konular açınca “özel” veya “değişik” olmuyorsun. Sadece “saçma” konular açan bir kullanıcı olursun. Konu açacaksan cidden felsefi, bilimsel ve düşündürücü konular aç. Gidip millete “böceğe üfleyince neden duruyor” diye sorma.

Bakın hocam, çoğu insanın düşünüp konu açmaya gerek duymadığı saçmalıkta şeyleri açıyorsunuz. Mesela “Yapay Zeka benden intikam alır mi” konusu bir örnek. Bunun için konu açmaya bile gerek yok. Kendi hayal dünyanda ne olmasını istiyorsan o olur. Geleceği göremiyorsan tabi.
1682871560958.png

Eğlence kategorisine atılmış bir yazıyı nasıl ciddiye alırsın? Amacını belli ediyorsun.

Ben sadece atmasyon bir örnek verdim arkadaşım. Amacım neymiş?
Amacın yalan söyleyip karalama kampanyası başlatmak olabilir. Örnek veriyorsan doğru örnek ver. Ciddi ciddi o soruyu sorduğumu zannediyorsun. Araştırma yapmayı biliyorsun ama kırparak keşif yapıyorsun. Bir dahakine kategoriyi de inceleyip yorum yap. ;)

Amacın yalan söyleyip karalama kampanyası başlatmak olabilir. Örnek veriyorsan doğru örnek ver. Ciddi ciddi o soruyu sorduğumu zannediyorsun. Araştırma yapmayı biliyorsun ama kırparak keşif yapıyorsun. Bir dahakine kategoriyi de inceleyip yorum yap. ;)
Arkadaş hem “düzgün cevap verin” diyorsun, düzgün cevap verince de beyninin anlama bölümünü çalıştırmakta zorlanıyorsun. İlla agresif mi cevap vereyim? Yukarıda “Okuduğunu anlayamıyorsun” demiştim, su an bu cümlemin kanıtı oldun. Atmasyon örnek diyorum okuduğunu anlayamadığın icin “dogru örnek ver” diyorsun. “Oyun konusu” tek basına yeterli bir örnek. Sen kimsin de ben seni karalayım? Kendini bir sey zannetme küçük arkadaşım. Gerçek hayatta çok üzerler. Egoist kadınlardan bir farkın yok. Haddini bil, kim olduğunu bil ondan sonra gel hesap sormaya kalk. Hadsizlik yapma.

Arkadaş hem “düzgün cevap verin” diyorsun, düzgün cevap verince de beyninin anlama bölümünü çalıştırmakta zorlanıyorsun. İlla agresif mi cevap vereyim? Yukarıda “Okuduğunu anlayamıyorsun” demiştim, su an bu cümlemin kanıtı oldun. Atmasyon örnek diyorum okuduğunu anlayamadığın için “doğru örnek ver” diyorsun.
Böyle örnek vereceğine düzgün örnek ver. Benim boş içeriğimi göster. Gidip eğlence amaçlı açılan içeriği örnek olarak verme. Eleştiriyi doğru yapmalısın.

Bazı insanlar vardır ki farklı düşündüğü için eleştirilir.
Bazı insanlar vardır ki farklı düşündüğü için değil düşünmediği için, empati kurmadığı için eleştirilir. Neden oyun oynuyorsunuz diye bir konu açınca farklı olmuyorsunuz. Aksine insanların bir hobi ürününde neden vakit geçirdiğini bile düşünmeyip onlarla empati kurmadığınızı gösteriyorsunuz. Emin olun dünyada empati kurmaya çok fazla insan var. Yani hayır farklı düşünmüyorsunuz. Aksine sizle aynı kafa yapısında çok insan var.

Geri
Yukarı