Mühendislik Matematiği Nasıldır?

Semihself

Picopat
Merhaba herkese. Lise öğrencisiyim ve müfredat konularını bir şekilde yapabiliyorum ama mühendislik matematiğinden korkmuyor değilim. Konuyu bilen kişilere soruyorum. Sizce çok zor mudur?

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim güz dönemi mat1 bahar dönemi mat2 dersimiz oldu sana şöyle bir şey söyleyim bize sordukları matematik, matematik bölümü sorularından hallice yani seçerken 2,3 defa düşün asla kolay değil ama mühendislik aşkı için kesinlikle değer.

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim güz dönemi mat1 bahar dönemi mat2 dersimiz oldu sana şöyle bir şey söyleyim bize sordukları matematik, matematik bölümü sorularından hallice yani seçerken 2,3 defa düşün asla kolay değil ama mühendislik aşkı için kesinlikle değer.

Mühendislik aşkı var fakat matematik pek yok. ahahahah

Hocam aslında matematiği çalışıp yapabiliyorum ama Lise matematiği sonuçta bu üst düzey matematik beni biraz korkuttu.
O zaman uzak durmayın, kaçın. :)
MF' ciyim :)

Hocam aslında matematiği çalışıp yapabiliyorum ama lise matematiği sonuçta bu üst düzey matematik beni biraz korkuttu.

Lisede öğretilen matematik hiçbir şey, integral konusundan örnek vereyim bir elin 5 parmağını düşün lisede bir parmak gösteriyorlar üniversitede ise 5 parmak el bilek işin içine giriyor.

Geri
Yukarı