Mühendislik öğrencisi için 5000 TL laptop önerisi

enesins

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet dostlarım, üniversite mühendislik bölümü için laptop bakıyorum. Hem mühendislik yazılımlarını rahatça çalıştırabilecek, hem de oyun oynatabilecek bu fiyata en iyi laptop nedir? Önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanacağın belli başlı mühendislik programları vardır. Bunlar da aman aman donanım istemiyor. Minimum 2500 TL değerindeki bir laptop bu programlar için yeterli oluyor. Bütçem var, ben oyun da oynarım diyorsan aşağıdaki model her işini görür.

Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Bütçeyi 5200TL civarına çıkarabilirseniz Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook Ben de sizinle aynı özelliklerde cihaz bakıyorum. Genel olarak sitede yardımcı olan kişilerin dediklerine göre oyun için en az GTX1050 ekran kartı (4GB olan model) 8GB Ram ve i5 7300HQ işlemci şart. Ama üst düzey oyunlar oynamayacaksanız GTX860M MX150 gibi ekran kartları da işinizi görecektir.

Kullanacağın belli başlı mühendislik programları vardır. Bunlar da aman aman donanım istemiyor. Minimum 2500 TL değerindeki bir laptop bu programlar için yeterli oluyor. Bütçem var, ben oyun da oynarım diyorsan aşağıdaki model her işini görür.

Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Neden herkes bu ürünü öneriyor? bir konuda 3 kişiden 3'ü bunu önermişti. Reklamı güzel yapılmış herhalde.

Evet kesinlikle haklısınız. Ekran kartı daha iyi olsun işlemci daha iyi olsun diye diye 4000TLden 6000TLye geldik sonunda arabayı satıp Monster Semruk falan alacağım herhalde :)
Neden herkes bu ürünü öneriyor? bir konuda 3 kişiden 3'ü bunu önermişti. Reklamı güzel yapılmış herhalde.
Bu fiyatlarda genelde işlemci i5-7300HQ oluyor ya da ekran kartı GTX1050 olmuyor, olsa bile 2GB olan model oluyor. Reklamı zaten çok iyi yapıldı Monster'ın. Adı Monster olunca her cihazı GTA5 Ultra oynatıyor gibi bir önyargı var :)

Neden herkes bu ürünü öneriyor? Bir konuda 3 kişiden 3'ü bunu önermişti. Reklamı güzel yapılmış herhalde.
Ne alakası var? Ne ima etmeye çalışıyorsun sen? Bütçe dahilinde alınabilecek en iyi modellerden biri. Bu yüzden öneriliyor olabilir mi? Varsa çok iyi bir önerin, boş konuşmak yerine beklerim.

1000 Tl daha arttırıp bunu alırsan seni baya götürür.Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Bence mühendislik programları için kullanılacaksa aşırı gereksiz.
Bende neredeyse 4 yıllık 840m + i5-5200U + 6GB RAM + SSD ve HDD olan laptop var. 3D modellemeden, After Effects'e her şeyi yapabiliyorum, üstüne PUBG'yi düşük ayarlarda akıcı şekilde oynayabiliyorum.

6000 lirayı buna vererek harcamanızı önermiyorum, fazla oyun oynayan biri değilseniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı