Mühendislik programları + oyun için laptop önerisi

Kanka bak belki sen doğrusundur ama internette çok saçma kişilikler mevcut. İtopya, İncehesap, GameGaraj ve dahası gibi iyi siteleri kötüleyen, oradan buradan duyma bilgiler ile insanın kafasını karıştıran onca insan var. Bıktık bizde ya. Hem GameGaraj hem İtopya hem de İncehesap'tan alışveriş yaptım. GameGaraj'daki daha gelmese de mailime cevap verme olsun, aldığım ürünlerin kargo kalitesi ve yoğunluğa rağmen hızı olsun vs 2 site de çok iyi. Adam ekran kartını düşürüyor şikayet vardan yazıyor servis kabul etmedi diye. Örnek işte mesela.

Hocam o elemanları ben de biliyorum sütten dili yandı diye her yerde süt ürünlerini kötülüyor. Monster elinize sağlam ürün gönderirse iyidir ancak bu riske girilir mi? 14K'ya kumar oynanır mı?

GameGaraj nasıl bir firma güvenilir mi? Teknik servislerı nasıl bilmiyorum.

Güvenilirdir hocam.
Bu arada arkadaşımıza mühendislik için yanı sıra oyun için laptop lazım. Bu kriterlere uygun AMD daha uygun olacaktır.

Benim arkadaşım GTX 1650 i5 10400F 16 GB Monster laptop aldı. Sorun çıkmadı. Şu an CS:GO oynuyor. Arada GTA Online'da Full ayarlarda takılıyor. Siz de isterseniz gülün umurumda değil beğeni sayım artıyor.

Siz isteyin biz de kızgın atarız hocam merak etmeyin.

ASUS TUF serisiyle ne farkı var ROG serisinin?

ROG serisi daha kalitelidir.

Sizce başlıkta belirttiğim iki PC'den hangisi daha avantajlı olur?

Başlıkta belirttiğinizlerden Monster'ı eleyin direk bence. ASUS'un TUF serilerinde mühendislik sorunu vardı ancak bu modelde var mı bilmiyorum. MSI ve Acer gibi markalara yönelmenizde fayda var.

Hocam o elemanları ben de biliyorum sütten dili yandı diye her yerde süt ürünlerini kötülüyor. Monster elinize sağlam ürün gönderirse iyidir ancak bu riske girilir mi? 14K'ya kumar oynanır mı?

Güvenilirdir hocam.
Bu arada arkadaşımıza mühendislik için yanı sıra oyun için laptop lazım. Bu kriterlere uygun AMD daha uygun olacaktır.

Siz isteyin biz de kızgın atarız hocam merak etmeyin.

ROG serisi daha kalitelidir.

Son günlerde forumda inanilmaz bir Monster düşmanlığı görüyorum çevremde kullananlar gayet memnun Abra serisi kullanıyorlar. Ama burada çoğu kişi Monster laptoplarını kötülüyor bilmiyorum bu kadar linç gelirse almayacağım Monster

ASUS TUF serisiyle ne farkı var ROG serisinin?
TUF Serisi, ROG Ailesine nazaran kullandığı parçalarda biraz daha alt bileşenler tercih eder ve bu doğrultuda fiyatlar da ROG üretimi ürünlere kıyasla oldukça farkeder. Arasındaki seçim, beklentinize ve maddi bütçenize bağlı. ROG alanında genelde yüksek kaliteli ve dayanıklı bileşenler kullanılır. TUF' da ise düşürüldüğü fiyat orantısında da size bekleneni verir. Bütçe yüksek ise, parçaya göre ROG, fiyat/performans ürün isteniyor ise bazılarında da TUF' a bakılabilir.

Başlıkta belirttiğinizlerden Monster'ı eleyin direk bence. ASUS'un TUF serilerinde mühendislik sorunu vardı ancak bu modelde var mı bilmiyorum. MSI ve Acer gibi markalara yönelmenizde fayda var.

MSI en iyi laptop markası ama çok pahalılar Acer diyorsanız şöyle bir model buldum

Monster’ın teknik desteği biraz kötü diye duydum, ayrıca ürünleri de yüksek ihtimal sorunlu çıkıyormuş. İki seçeneğiniz varsa kesinlikle birincisini seçin. RAM'in önemi yok takarsınız bir tane daha.

Tecrübeniz varsa insanları yönlendirin, bir yerden duyduklarınızla değil. Kendi tecrübelerimden söyleyebilirim ki teknik servis gayet iyi. Adata SSD'de sorun çıkmıştı piyasadaki fiyatının üstüne iade edildi hatta aynı boyutta M.2 SSD'de takabileceklerini söylediler ama port doluydu.
İkincisi parası olmayan mecbur Monster alacak fiyatlar ortada. Övmeye de alçatmaya da gerek yok.

Geri
Yukarı