Müslümanlardan neden nefret edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben Müslüman'ları sevmiyorum değil Türkiye'de ki Müslüman'ların çoğunu sevmiyorum. Çünkü bakıyorum, 5 vakit namazını kılan adam dolandırıcılık, Hacc'a gitmiş adam tecavüz, Kuran'ını okuyan adam ırkçılık ve sadece Allah'a inanıp sadece Müslüman olduğunu söylen adam başka dinleri aşağılıyor. Çok değişik bir ülkeyiz. Ha bir de bazıları sadece milletin aklını çeldirmek için namaz kılıp gerçek Müslüman olduğunu düşündürüyor.

Ben Müslüman'ları sevmiyorum değil Türkiye'de ki Müslüman'ların çoğunu sevmiyorum. Çünkü bakıyorum, 5 vakit namazını kılan adam dolandırıcılık, Hacc'a gitmiş adam tecavüz, Kuran'ını okuyan adam ırkçılık ve sadece Allah'a inanıp sadece Müslüman olduğunu söylen adam başka dinleri aşağılıyor. Çok değişik bir ülkeyiz. Ha bir de bazıları sadece milletin aklını çeldirmek için namaz kılıp gerçek Müslüman olduğunu düşündürüyor.

Hocam müslümanlıkta kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. Ama yol doğruda olsa rehber işi bilmeyince böyle sapmalar oluyor.
Esnaflık kısmında ise. Bugün dünyada ki en çok Müslüman'ın yaşadığı ülke olan Endonezya'nnın Müslüman olma hikayesini yazayım.
Müslüman bir tüccar (kumaş satıcısı) Endoneya'ya geliyor dükkan açıyor. Sonra bir gün dükkandan çıkıyor. O gidince müşteri geliyor orada ki çalışan örneğin 5 TL'lik malı 10 TL'ye satıyor. Adamı gönderiyor. Sonra adam geri geliyor. Çalışan yaptığını anlatıyor. Adam da tutuyor çalışanın elinden müşteri arıyorlar buluyorlar. 5 TL'yi geri veriyor. Neden diye sorunca müslümanlıpın bunu gerektirdiğini anlatıyor. O ilk kıvılcım oluyor. Ben de alım-satım yaptığım zaman bu olayı örnek alır ona göre hareket ederim.

Bu olayı beğenmeyen, saçma bulan, hoşuna gitmeyen elbet olacaktır. Sadece nasıl olması gerektiğini anlattım.
Yazımı yanlışım yoksa Şeyh Edebali'nin bir sözüyle bitirmek isterim.

Şarap haram yapıldıysa, üzümün suçu ne? * fasık bıraktıysa, sakalın suçu ne? * edepsiz giydiyse, tesettürün suçun ne? * kılan yalancıysa, namazın suçu ne? * giden zalimse, haccın suçu ne? * Müslüman yaşamıyorsa, dinin suçu ne? *

İslam'ın kuralcı ikili ilişkilerinden nefret ediyorum, günde beş defa zarıl zarıl bağıran hocadan nefret ediyorum, siyasal islam'dan nefret ediyorum, şükür denilen saçmalık kişiyi yetinmeye zorlar, şikayet eden insan ise daha iyisini hak ettiğini düşündüğü için hayatta daha başarılı olur. Bu yüzden şükürden de nefret ediyorum. Domuz eti gibi bir etten mahrum olmaktan, ramazanda istediğim yerde yemek yiyememekten nefret ediyorum. Nefret ettiğim pek çok şey var, sevdiğim yanları geçmişte kaldı, geçmişte islam harika bir konumdaydı artık çağımıza ayak uydurmuyor.

İslam'ın kuralcı ikili ilişkilerinden nefret ediyorum, günde beş defa zarıl zarıl bağıran hocadan nefret ediyorum, siyasal islam'dan nefret ediyorum, şükür denilen saçmalık kişiyi yetinmeye zorlar, şikayet eden insan ise daha iyisini hak ettiğini düşündüğü için hayatta daha başarılı olur. Bu yüzden şükürden de nefret ediyorum. Domuz eti gibi bir etten mahrum olmaktan, ramazanda istediğim yerde yemek yiyememekten nefret ediyorum. Nefret ettiğim pek çok şey var, sevdiğim yanları geçmişte kaldı, geçmişte islam harika bir konumdaydı artık çağımıza ayak uydurmuyor.
Yani işte biz de bundan bahsediyoruz. Sizin gibi bir sürü kişi de birbirinin dini görüşüne saygı göstermiyor. Kendi düşüncesine göre ilerliyor değil, kendi düşüncesi dışında diğer düşünceleri aşağılayan, saygı göstermeyen ve nefret eden kişiler bunlar. Ayrıca domuz eti yemek isterseniz Migros'larda satılıyor. Ramaz kısmında da halkın büyük bir çoğunluğu oruç tutmuyor zaten. Bilginiz olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı