AMD'den neden nefret ediyorlar?

Ekran kartım olsa net bir cevap verebilirdim.
Lakin ne NVİDİA ne AMD ekran kartım var.
Kullanmadığım bir şey için iyi veya kötü değerlendirmesi yapamam.
Lakin AMD'nin bence CPU tarafında yaptıkları takdire şayan.

Linux kullanıyorum. AMD'nin kendi driverleri pek iyi değil. Mesa ve amdgpu driverlerini kullanıyorum, hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım.
Linux'ta NVIDIA ile uğraşmak istemediğim için ve Wayland kullandığım için AMD kullanıyorum.

AMD den nefret etmek mantıksız. Zaten bu tür konularda yapılması gereken en son şey firmacılıktır. Bir firmayı sevmediğin için pahalı olsa bile onu alcaksın. Saçma bir şey. Boeing mi Airbus mu sorusuna "hangisinin bileti daha ucuzsa ona binerim" bunun gibi bende hangisi daha ucuzsa ve daha iyiyse onu seçerim.

İşlemci kısmı hakkında konuşacaksak "nefret" denebilecek evreye dayanan bir ayrım gözetme durumu, genel olarak marka fanatizminden kaynaklanıyor.

Bir markadan nefret eden veya ona büyük bir bağlılık gösteren insanların sorunlu olduğuna inanıyorum. Ben sadece AMD almayı tercih etmiyorum. Çünkü 15 sene önce AMD işlemci aldım. İlk ve tek birlikteliğim böyle gelişti. Çıkan sorun için herhangi bir çözüm sunamadılar. Doğru düzgün cevap bile alamadım teknik servisten. O günden beri AMD'nin herhangi bir ürününü almıyorum. "Intel çok mu iyi?" diye sorabilirsiniz. Hayır değil. Hatta teknik destek sağlayıp sorunumu çözemediler ve tüketici kaynaklı dediler. "Tamam" dedim ve devam ettim. Ben sabahtan akşama kadar çok afedersiniz it gibi çalışıyorum ve aldığım herhangi bir ürün veya hizmet ile ilgili sorun yaşadığımda sadece dürüst bir cevap bekliyorum. AMD'nin Türkiye operasyonunda bu olmadığı için mesafeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı