Müşterisiyle dalga geçen İtopya Bilgaisayar

Yarın itopya'dan bir sistem siparişi verecektim. Aylardır ekran kartıydı, işlemcisiydi, psu'ydu diye araştırma yapıyorum ama en büyük araştırmayı yapmayı unuttuğumu fark ettim bugün. Ekşi'de ve Şikayetvar'da son zamanlarda yapılan siparişlerin hepsinde bu tür sorunların olduğu gözüme çarptı.
Eksik veya yanlış parça göndermeler, müşteri hizmetlerinin saçma sapan tutumu ve yardımcı olmaması ve daha sayamayacağım kadar farklı sorun. Tüm hevesim kaçtı açıkçası. Zaten memleketin durumu ortada. Olması gerekenden yüksek meblağlarda alışveriş yapıyoruz bir de üzerine verdiğimiz parayla rezil oluyoruz.

Bir de aylardır baktığım sitede bugün gözüme çok ilginç bir şey çarptı:
"Ürün fotoğrafı temsilidir. Stok durumuna göre parçalarda değişiklik olabilir."

Ne demek bu? Resmen paranızı alırız istediğimizi veririz diyorlar alenen. Eğer stoklarında yoksa satmayacaksın. Kocaman puntolarla parçaların ismini yazmayacaksın. Gerçekten çok üzücü. Size de tekrar çok geçmiş olsun. Bu kuruluş insanları böyle strese sokarak ne elde etmek istiyor gerçekten anlamak güç.​

İnsanın zoruna gidiyor, kazandığın paraya göre günlece yahut aylarca çalışıyor, köşeye atıyor, biriktiriyorsun. Bin bir emekle biriktirdiğin alın terini alıp x firmasına emanet ediyorsun. Ne karşılığında? Sunacağını iddia ettiği hizmet karşılığında. Sonra senin bin bir zahmetle biriktirdiğin alın terine saygısızlık edildiğini gördüğünde ve elinden hiç ama hiç bir şey gelmediğinde. Yani bu tip karakter yoksunu canavar, aç gözlü firmaların sana karşı yaptıklarının yanlarına kaldığını gördüğünde ister istemez çıldırıyorsun. Nanokatalog mesela. Adamlar kendi ülkelerindeki insanlara soyup kapattılar kepenklerini sonra bir anda boss bilişim diye bir yer göstermeye başladı kendini. Milletin alın terine göz dikip hala bunu yapabiliyor olmaları, bu duruma kimsenin dur diyememesi.. Bundan daha sinir bozucu ne olabilir ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı