İtopya dalga geçmeye devam ediyor

Melikovicious

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Öncelikle;
20-30₺ gibi indirimler için İtopya’yı seçtim, kararımdan pişman oldum. Kimseye önermiyorum.

Olaya geçelim;

23 Nisan karantinası bildiğiniz gibi 4 gündü. O cumartesi, akşam saati mouse siparişi verdim. Yoğunluğun olacağını tahmin ettiğimden, pazartesi müşteri hizmetlerini arayıp “ne olacak bu durum, çok gecikecek mi?”Diye sordum. Olası negatif bir cevapta “işler yoğun demek ki” diye düşünüp peşini bırakacaktım. Elimde mouse vardı, acelem yoktu. İndirim yakalayınca almıştım.

Pazartesi günü müşteri hizmetleri “bir sorun yok, 3 iş günü içerisinde kargoya kesinlikle vereceğiz” dedi. Duyunca şaşırdım, özellikle “kesinlikle” kelimesini kullanmalarına. Tabii ki 3 iş günü içinde vermediler kargoya😅

Perşembe aradım tekrar müşteri hizmetlerini(bu muameleyi herkese yaptıklarından 2 haftadır müşteri hizmetlerinde sıra var, ilk bağlanınca 60 küsür kişi sıra vardı. Haliyle 45-50DK sıra bekledim). “3 iş günü demiştiniz, bir sorun mu var?” Dedim. Herkese saygılı olmamız gerektiğinden, en ufak ters cevap vermiyorum, saygısızlık yapmıyorum her zamanki gibi. Perşembe görüşmesine dönelim. Sipariş numaramı aldı, kontrol etti ve ekledi “siparişiniz hazır görünüyor, sadece kargoya vermesi kaldı. Kargo firmasını bekliyoruz.”
Yine kendinden emin bir şekilde “bugün mouse siparişlerini tamamen bitiriyoruz, cumartesi %99 ihtimalle teslim edilir.” Beyefendi kargo adına da konuştu burada 😅

Müşteri hizmetleri çok garip. Astığım astık kestiğim kestik net ifadeler, yüzde vermeler falan 😅 Tahmin ettiğiniz gibi yine verilmedi kargoya 😂

Bu sabah 09:00’da, müşteri hizmetlerinin açıldığı saatte aradım. Sıra beklemeyeyim, arayıp hemen öğreneyim diye. Tam 93 kişi sıra vardı. Doksan üç. Tam 58 dakika sıra bekledim. Elli sekiz.

Sıra geldi; sipariş numarası aldı, kontrol etti. “Bugün kargoya verilecek, başka sorunuz var mı?”Dedi 😅 Durumu anlattım, “perşembe kesinlikle veriliyordu müşteri hizmetleri böyle dedi” diye ekledim. Ne dese beğenirsiniz? “Perşembe verilmesi imkansız, ürününüz bizim elimize pazar günü geçmiş.”😂😂

Ayrıca;
Bu süreçte tutumları ölçmek için toplam 3 kere mail attım, üçünde de taslak cevap geldi. Muhtemelen kopyala yapıştır yapıp ismimi ekliyorlar 😅

İtopya özeti olarak;
Müşteri hizmetleri yanlış bilgi veriyor, maile bakan arkadaş kopyala yapıştır yapıyor. İtopya tam 10 gündür kutulu mouse’u hazırlıyor 😂

Dünyanın durumu ve süreç malum, acelem de yok zaten. Gecikmesi doğal, hakkınızdır. Ama niye yalan söylüyorsunuz be güzel kardeşim 😅 Ben bunları yazınca iyi mi oldu şimdi? İsminizi niye lekeletiyorsunuz?

Durum dalga geçme boyutunda olduğu için bende bunları sağda solda paylaşacağım tabii. Paylaşacağım ki insanlar tercih etmesi halinde karşılaşma ihtimali olan şeyleri görsün 😁 Ne zaman geleceğini önemsemediğim mouse acayip kıymete bindi artık 😂

Diyeceksiniz ki bu kadar önemli mi? Değer mi? Bu şikayetler, değerlendirmeler olmazsa ne yazık ki gelişme katedilmiyor.

Son olarak, durum sadece gecikme değil. Defalarca söylediğim gibi iyi bir mouse’a sahibim, acelem yok. Durum, yanlış bilgi, geçiştirme ve şeffaflık ilkesine uyulmaması.

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya ile alakalı şikayetleri keşke baksaydınız.
Ben hiç mouse veya klavye değiştirmedim elimde dayımdan kalma 20 yıllık şu an kullandığım klavye bir de 4 yıllık mouse var.
Aşırı fazla gülücük koymuşsunuz. Aklıma şu geldi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İtopya ile alakalı şikayetleri keşke baksaydınız.
Ben hiç mouse veya klavye değiştirmedim elimde dayımdan kalma 20 yıllık şu an kullandığım klavye bir de 4 yıllık mouse var.
Sadece gönderiyorlar mı, güvenilir mi onu inceledim. Herkes gecikmeden bahsediyordu, gecikme önemli değil diye düşünmüştüm. Gecikme hala önemli değil. Müşteri ile ilişkilerde bunlar olmamalı, bundan bahsetmek istedim.

Öncelikle;
20-30₺ gibi indirimler için İtopya’yı seçtim, kararımdan pişman oldum. Kimseye önermiyorum.

Olaya geçelim;

23 Nisan karantinası bildiğiniz gibi 4 gündü. O cumartesi, akşam saati mouse siparişi verdim. Yoğunluğun olacağını tahmin ettiğimden, pazartesi müşteri hizmetlerini arayıp “ne olacak bu durum, çok gecikecek mi?”Diye sordum. Olası negatif bir cevapta “işler yoğun demek ki” diye düşünüp peşini bırakacaktım. Elimde mouse vardı, acelem yoktu. İndirim yakalayınca almıştım.

Pazartesi günü müşteri hizmetleri “bir sorun yok, 3 iş günü içerisinde kargoya kesinlikle vereceğiz” dedi. Duyunca şaşırdım, özellikle “kesinlikle” kelimesini kullanmalarına. Tabiki 3 iş günü içinde vermediler kargoya😅

Perşembe aradım tekrar müşteri hizmetlerini(bu muameleyi herkese yaptıklarından 2 haftadır müşteri hizmetlerinde sıra var, ilk bağlanınca 60 küsür kişi sıra vardı. Haliyle 45-50DK sıra bekledim). “3 iş günü demiştiniz, bir sorun mu var?” Dedim. Herkese saygılı olmamız gerektiğinden, en ufak ters cevap vermiyorum, saygısızlık yapmıyorum her zamanki gibi. Perşembe görüşmesine dönelim. Sipariş numaramı aldı, kontrol etti ve ekledi “siparişiniz hazır görünüyor, sadece kargoya vermesi kaldı. Kargo firmasını bekliyoruz.”
Yine kendinden emin bir şekilde “bugün mouse siparişlerini tamamen bitiriyoruz, cumartesi %99 ihtimalle teslim edilir.” Beyefendi kargo adına da konuştu burada 😅

Müşteri hizmetleri çok garip. Astığım astık kestiğim kestik net ifadeler, yüzde vermeler falan 😅 tahmin ettiğiniz gibi yine verilmedi kargoya 😂

Bu sabah 09:00’da, müşteri hizmetlerinin açıldığı saatte aradım. Sıra beklemeyeyim, arayıp hemen öğreneyim diye. Tam 93 kişi sıra vardı. Doksan üç. Tam 58 dakika sıra bekledim. Elli sekiz.

Sıra geldi; sipariş numarası aldı, kontrol etti. “Bugün kargoya verilecek, başka sorunuz var mı?”Dedi 😅 durumu anlattım, “perşembe kesinlikle veriliyordu müşteri hizmetleri böyle dedi” diye ekledim. Ne dese beğenirsiniz? “Perşembe verilmesi imkansız, ürününüz bizim elimize pazar günü geçmiş.”😂😂

Ayrıca;
Bu süreçte tutumları ölçmek için toplam 3 kere mail attım, üçünde de taslak cevap geldi. Muhtemelen kopyala yapıştır yapıp ismimi ekliyorlar 😅

İtopya özeti olarak;
Müşteri hizmetleri yanlış bilgi veriyor, maile bakan arkadaş kopyala yapıştır yapıyor. İtopya tam 10 gündür kutulu mouse’u hazırlıyor 😂

Dünyanın durumu ve süreç malum, acelem de yok zaten. Gecikmesi doğal, hakkınızdır. Ama niye yalan söylüyorsunuz be güzel kardeşim 😅 ben bunları yazınca iyi mi oldu şimdi? İsminizi niye lekeletiyorsunuz?

Durum dalga geçme boyutunda olduğu için bende bunları sağda solda paylaşacağım tabii. Paylaşacağım ki insanlar tercih etmesi halinde karşılaşma ihtimali olan şeyleri görsün 😁 ne zaman geleceğini önemsemediğim mouse acayip kıymete bindi artık 😂

Diyeceksiniz ki bu kadar önemli mi? Değer mi? Bu şikayetler, değerlendirmeler olmazsa ne yazık ki gelişme katedilmiyor.

Son olarak, durum sadece gecikme değil. Defalarca söylediğim gibi iyi bir mouse’a sahibim, acelem yok. Durum, yanlış bilgi, geçiştirme ve şeffaflık ilkesine uyulmaması.
İtopya'dan Razer Mamba Elite, Razer Cynosa Chroma, Razer Kraken TE aldım, klavye tuşlarının yarısı çalışmıyor, kulaklığın sol tarafı sağ tarafından fazla ses veriyor, sol tarafı sağ taraftan daha sert tutunuyor, bir tek mouse sağlam. Klavyeyi garantiye itopyaya verdik para iadesi verdiler, kulaklığa ilgilenmediler bile, ben de Razer Support ile değişimini yaptım. Adamlar yurt dışından yardım etti bizimkiler yurt içi bile etmedi.. İtopyayı bir daha tercih etmem, etmedim. Klavye para üstü olunca gidip kendime Ornata Chroma ve Goliathus Chroma aldım. Bir de sinerji var.. Sinerji'den de bir sistem sipariş ettim montajsız, onlar da sipariş gecikecek gibi ama ne yapalım. İtopya'da daha geç gelirdi, ve bozuk gelirdi. Bir daha tercih etmem.

İtopya'dan Razer Mamba Elite, Razer Cynosa Chroma, Razer Kraken TE aldım, klavye tuşlarının yarısı çalışmıyor, kulaklığın sol tarafı sağ tarafından fazla ses veriyor, sol tarafı sağ taraftan daha sert tutunuyor, bir tek mouse sağlam. Klavyeyi garantiye itopyaya verdik para iadesi verdiler, kulaklığa ilgilenmediler bile, ben de Razer Support ile değişimini yaptım. Adamlar yurt dışından yardım etti bizimkiler yurt içi bile etmedi.. İtopyayı bir daha tercih etmem, etmedim. Klavye para üstü olunca gidip kendime Ornata Chroma ve Goliathus Chroma aldım. Bir de sinerji var.. Sinerji'den de bir sistem sipariş ettim montajsız, onlar da sipariş gecikecek gibi ama ne yapalım. İtopya'da daha geç gelirdi, ve bozuk gelirdi. Bir daha tercih etmem.
Dostum senin durumun daha ciddiymiş, bu nedir böyle? Bildiğin ayıplı, bozuk ürün göndermişler. Senin mahkemeye kadar yolun var 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı