Muhafazakar kesim kafeleri

Para nerde bu tipler orda. Eski bir arkadasım vardı, birkac sene oncesinde alkolun dibine girerdik. Simdi biyerden tutturmus dikiş, mechul partinin yuksek cogunlugu gibi birden radikale dönüşmüş.

Uzun uzun anlatmaya luzum yok, mal ortada zaten.
Para insanı böyle şerefsiz yapıyor.
Anlatmak istediğim tamamen bu!
Ama ben yine de suçlu gibi oluyorum.
Diyorum ki; Herkes eğlenebilir, herkes gezebilir, nargile içebilir, alkol de içebilir problem değil. Benim insanlık ve islam ahlakıma göre hepsini yapabilir, ama ne yapacaksa kendi parasıyla yapacak. Çok üstünlük taslayıp, 'Müslüman'ım deyip haram yiyip milletin hakkını hukunu ezecekse benim insanlığım o şahsiyetsize işlemez. Benim babam 40 yıldır iş adamı olmasına rağmen kendi hakkıyla kazandığı ve bindiği aracın değeri özür diliyorum ki 120.000₺ civarı iken, bunların her çocuğunda birer araç olması, bir işçi maaşını bir gecede harcıyor olmaları 'saygı' duyulacak bir şey değildir. Bugün başkasının, yarın senin benim hakkımı yerler. Buna izin vermem, müsaade etmem.

ya milletin resmini paylaşıp eleştiriyor bu nedir ya. Biri dur demicekmi
O zaman neden internet kullanıyoruz ki?
O kişiler, tamamen kendilerini zaten sürekli tasarladıkları moda uzantısıyla gösteriyor, benim orada ilgi çekmek istediğim şahıslar değil kıyafetleri ile anlattığım meselenin uyumudur.

@Semih Demir Bazı yerlerde söylediğinize katılıyorum fakat genelleme yapıp asıl vatan haini bunlarken gibi söylemler yanlış kaçıyor olabilir. Kesinlikle muhafazakarlıkla alakam yok fakat bu görüşü belirtmek için öyle biri olmam da gerekmiyor. Görüşlerimizi paylaşmak en doğal hakkımız fakat her şeyin bir yolu yordamı var.

Ne demiş Aristoteles :
''Konuşma sanatını bilen adam, düşündüklerinin hepsini söylemez; fakat söylediklerini düşünür de söyler.''

@Semih Demir Bazı yerlerde söylediğinize katılıyorum fakat genelleme yapıp asıl vatan haini bunlarken gibi söylemler yanlış kaçıyor olabilir. Kesinlikle muhafazakarlıkla alakam yok fakat bu görüşü belirtmek için öyle biri olmam da gerekmiyor. Görüşlerimizi paylaşmak en doğal hakkımız fakat her şeyin bir yolu yordamı var.

Ne demiş Aristoteles :
''Konuşma sanatını bilen adam, düşündüklerinin hepsini söylemez; fakat söylediklerini düşünür de söyler.''
Elbette belirtebilirsiniz. Her düşünceye ve fikire saygım var, sadece belirttiğim meselede ki şahıslar gibi düşünenlere saygım da sevgim de asla yok ve olamaz. Çoğunluk maalesef öyle, darbe teşebbüsünden sonra çoğunun bileti hazırdı. Bunu onlar da biliyor, fişleri çekilecek elbet. Ne demişti bir tanesi?
''Bu milletin a.... koyacağız.''

Çok kolay: bu sene yapılan ÖSS sınav sonuçlarının liselere göre ortalamasına bakılarak da anlaşılabilecek bir şey.

Düz liselerin olduğu zamanda bile düz liselerin ortalaması daha yüksekti ki kendim de düz lise mezunuyum.

Din dogmatiktir. Dogma; değişmeyen demektir. Değistirilmeyen bilgi sadece ezberlenebilir. Bu yüzden dini eğitim düşünmeye kapalıdır. Size kutsal kitabı verirler okursunuz ezberlersiniz ya da ne eğitim veriliyorsa. Sonuçta üstüne bir şey ekleyemezsiniz. Kümülatif değildir dini eğitim.
İslam'ın kendisi kesinlikle yobazlık falan değildir efendim. Asıl dogma olan şey bir çok müslüman tarafından yaşanan ve adına İslam dedikleri aslında Gerçek İslam olmayan Uydurulmuş Din ve yobazlıktır... Bu arada ''gerçek İslam nerde '' diye sıkça soruyorsunuz efendim. Gerçek İslam Kuran'dır.

Son düzenleme:
Medeniyet, ahlaksızlığa ve insan hukukuna ters haraket insanlara göz yummak ise medeniyetiniz batsın ne diyeyim. Bu bahsettiklerim milletin hakkını hukukunu gözetmeden çok güzel bir şekilde yiyenler. Tıpkı baştakiler gibi.

Sizin ahlak ve insanlık hukukunuz nesnel bir şey değil. Bunun farkına varabilirseniz, medeniyet derken ne aktarmaya çalıştığımı birazcık da olsa alabilirsiniz. İyi akşamlar diliyorum, benden bu kadar.

Sizin ahlak ve insanlık hukukunuz nesnel bir şey değil. Bunun farkına varabilirseniz, medeniyet derken ne aktarmaya çalıştığımı birazcık da olsa alabilirsiniz. İyi akşamlar diliyorum, benden bu kadar.
Benim sana düşmanlığım veyahut bir kırgınlığım yok. Sadece 'medeniyet' böyle bir kavram değil o kadar, bizim kimseyle husumetmiz yok. Belirttiğim gibi bahsettiğim bu iğrenç kişilikler hariç. Ben burada ki herkese değer veriyorum, herkes kardeşim gibidir. Konu dışı olduğu için tartışma ve ters düşme olabilir.

Merhaba. Yıllardır çok muhafazakar olan bir semtte yaşarım, çoğunluğunun iktidar yanlısı ve yalakası olduğu ve muazzam bir şekilde din istismarlığının yapıldığı bir semt. Yani bir müslüman olarak, kıldığım namazla bunların kıldığı namaz bir olamaz, eh gerisini siz tahmin edin.

Aslında ben bugün size yıllardır bu 'muhafazakar' kesimde oturuyor olmama rağmen evden işe çıktığım için bazen ne ev yüzü görüyorum ne de iş. 2 farklı mesleğim olduğu için değişiyor, bir farklılık yaparak burada bulunan hemen çok yakınımda bir kafeye gitmek istedim. Hem biraz kafa dinlemiş, hem de nargile içerim dedim. Tabi mekanda böyle tipler olduğunu düşünemezdim.

Mekana girdiğim gibi gençliği gördüğüm vakit gerçekten üzüldüm, ortalama ergen yaşlarında gençlerin sadece 'nargile' içip, aşk dizilerinden-filmlerinden falanca kişinin ne satın aldığından ve iktidar hakkında 'abi bak bu adamlar bir başka' sözlerine tanık oldum. Beni şaşırtan ise, eh bunların ailesinin işi gücü din üzerinden geçimini sağlayıp evlatlarına niye sahip çıkmıyor olmaları? Fakir fukaraya haram, kendi evlatlarına değil.

Bazılarınız diyeceksiniz ki 'hocam, sende çok abartıyorsun. Ne olmuş yani? Hem sende nargile içmeye gitmişsin sonuçta?' Diyebilirsiniz, buna kızmıyorum. Bu ahmakların konuşurken de 'lan bu falanca kişilerin tek bildiği yemek içmek' buna içten içe çok güldüm işte gerçekten, eh arkadaş sen ne yapıyorsun madem milleti eleştiriyorsun? Ben böyle saçma yaşam tarzı görmedim. Kurtlar vadisi izlemekten ötürü kendini 'delikanlı' sanan daha yüzünde tüy çıkmamış paçası kıvrılı 'muhafazakar kesimin' erkeklerin tespih sallıyor, parliament marka sigara içiyor olması.

O kapalı kızların ise yüzünde ki makyajı görünce çok şok oldum gerçekten. Yahu bir insan 'islam'ı bu kadar mı rezil etmek için çaba gösterir? Ve bunun yanında o iğrenç boyalı yüzü ve nargile içerken adeta dünyaları yaratmışçasına triplerine giriyor olmaları benim çok sinirimi bozdu. Zaten böylelerini çok iyi tanır vebilirdim, aileleri olsun kendileri olsun çok kahpe insanlardır. Evet, az çok hümanist olan ve biraz da insan sevmeyen ben bile 'kahpe' demek durumunda kaldım. Hani bunlar der ya 'Vatan sana canım feda!' Yalan kardeşim, bunların hepsi dönektir. Bugün iktidara Amerika yönetimi gelse bunlar amerikancı olur, çünkü bunların içinde var yalakalık.

Bana da ders oldu ki bu vıcık, yapmacık insanların kafesine bir daha da gitmem. Boksör olduğum için birini dövmeyeyim de kendimi zor tuttum, yahu bir insan bu kadar mı salak olmak için çabalar? Bu insanlardan uzak durun. Sonradan görmelerdir, her şeyleri kredi ile döner. Görgüsüz, islam ve insanlık ahlakından nasibini almamış ahmaklardır. Evet artık dayanamadım ve yazdım.

Size sonuna kadar katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı