Haline şükret diyen kesim

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Bilmem sizin konularınıza geldimi bu tayfalar :D Mesela kendimden örnek veriyim. Birkaç gün önce 20-50 arası ping alıyordum Avrupa sunucularına. Bugün 50-70 arası bir ping değeri aldım. Genel bir sorun mu var diye sordum. Bir arkadaş çıkıp haline şükret yazdı :D Daha önceki konularıma da geldi bu insanlar. Zaten ne başımıza geldiyse halimize şükrede şükrede geldi. Bir de böyle bir tayfa dolaşıyor forumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haline şükret; Somali'de eşini satıp internet bağlantısına sahip oluyor, üstüne üstlük 17642 ping alıyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(!)

Yani senden daha kötü imkanlara sahip insanlarda var genellikle bu yüzden söylüyorlar. Her zaman doğru bir şey değil illaki fakat her şeye isyan etmek yerine düzeltmeye çabalamak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Zaten ben bir örnek verdim. Yani bir sorun var yardım istiyorum. Gelmiş haline şükret diyor.

Evet bunu diyenlere bende sinir oluyorum, madem çözümü bilmiyorsun bir şey yazma bari.

Mesela viyana sunularına dün sabah kadar 20-30 ping alıyordum. Şimdi ise 60'dan aşağı düşmüyor. Bunla ilgili bir konu açıyorum. PUBG'de ise 30-40 alıyordum şu an 60'dan aşağı yine almıyom. Gelmiş bana haline şükret diyor. Vallahi yanımda olsa dalacağım.

Hayat felsefem her zaman daha iyisi varken neden daha kötüsünü kabul edeyim olmuştur. Yani her zaman üste çıkmaya çalışırım, yerimde saymayı ya da geri gitmeyi kabullenmem, bunu fark edersem de silkelenip yanlış giden şeyleri düzeltmeye çalışırım.

Sen 30 ping fazla alırken bazıları bilgisayara, bırak bilgisayarı internete bile sahip olmayabilir. Dünyanın hatrı sayılır bir kısmında hala internet, medeniyet yok mesela. Şükret derken bu vurgulanıyor. Senin de evet, buna da şükür ama daha iyisine sahip olmak varken neden daha kötüsünü kabul edeyim demen gerekir. Sadece şükür dersen yerinde sayarsın. Bu yüzden hedefi üst olarak koyacaksın, çıkarsan ne ala. Kalırsan sağlık olsun böyle önemi küçük konular için.

Bilmem sizin konularınıza geldimi bu tayfalar :D Mesela kendimden örnek veriyim. Birkaç gün önce 20-50 arası ping alıyordum Avrupa sunucularına. Bugün 50-70 arası bir ping değeri aldım. Genel bir sorun mu var diye sordum. Bir arkadaş çıkıp haline şükret yazdı :D Daha önceki konularıma da geldi bu insanlar. Zaten ne başımıza geldiyse halimize şükrede şükrede geldi. Bir de böyle bir tayfa dolaşıyor forumda.
Haline şükret

Neden daha iyi imkan varken azını alıp şükrediym ki halime? Şeye benziyor işine zam yapılmış 5 değil de 6 bin alacaksın, ama benim halim iyi Allah'a şükür diyerek kabul etmiyip 5bin almaya devam ediyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı