Muhafazakar kesim kafeleri

Şakaysa komik değil, gerçekse korkunç. Birilerini dikizleyip dikizleyip, giyim kuşam tarzından rahatsız olup sinirlenmişsiniz. Hatta olayı boksörüm dövmemek için zor tuttum demeye kadar getirmişsiniz. Hayret! Başkasının giyimini yargılamayı nasıl olur da kendinize hak görürsünüz? Yazdıklarınız gerçekten çok korkunç. Şu yazıyla bende bıraktığınız izlenim, otobüste kadına tekme atan adamın cesaret bulamamış halidir.

Ayrıca son günlerde din üzerinden olay çıkarıp toplumu kışkırtmaya yönelik hareketler çoğaldı. Bu eleman da amacı bu oalbilir. Bence konuyu kitleyin.

Aynen, bu tarz konuları hep aynı arkadaştan görüyoruz.

Peygamber efendimiz : Din güzel ahlaktır.
Hadisini bilelim başkalarının ayıplarını örtelim.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız hepimiz,birbirimizi üzmeyelim etnik bir ülkeyiz her telden varız,tabiri caizse...
Duyguların güzel kardeşim bunu düzeltmek senin elinde...
Ama burası bu konuları uzun uzun konuşacağımız yer değil.
Herkese technopatlamalar diliyorum

Burası böyle konularda birbirimizle savaşma yeri değildir. Herkes düşüncesini söyler ve karşısındaki düşünceye saygı gösterir.
Ben dine dogmadır diyene de saygı gösteririm, gerçek bir aydınlanmadır diyene de. Zaten karşımdaki kişinin düşüncesine muhalifsem ve karşımdakine kendi görüşümü ispatlamaya çalışıyorsam, ilk onun görüşünü iyice anlar ve saygı gösteririm ardından kendi düşüncemi söyleyip muhalefet ederim. Bu durum böyle olmazsa iki tarafta birbirine saygı göstermeden sadece kendi söylediklerini dinlerler, okurlar.
Kimse burada saygısızlık yaparak insanları birbirlerine kışkırtamaz.

Neyse konuya dönelim: :)
Öncelikle yazdığınız yazı için sizi tebrik ediyorum.

Bir insanın ilk önce insan olduğu için bir ahlakı olmalıdır. Buna insan ahlakı diyebiliriz. Eğer insan ahlakı yoksa bir kişide, İslam veya başka bir şeyin ahlakı olamaz.
Örneğin bir insanın giyiminde kuşamında sırf narsistliğinden dolayı, dikkat çekmek için abartılı ve açık giyinmemesi insan ahlakındandır. İnsan ahlakı olmayan birini ne kadar tesettüre sokarsanız sokun, hata gözleri hariç her yerini kapatın o narsistliğini yine yapar. Sadece gözleriyle bile insanların dikkatini çekmeye çalışır, bunun uğruna yüzüne 5 kilo boyamı sürer yoksa başka birşey mi yapar bilemem.

Yani diyorimki eğer insan değilseniz bir müslüman olamazsınız; eğer insan yetiştirmeyi bilmiyorsanız bir müslüman da yetiştiremezsiniz.

Şakaysa komik değil, gerçekse korkunç. Birilerini dikizleyip dikizleyip, giyim kuşam tarzından rahatsız olup sinirlenmişsiniz. Hatta olayı boksörüm dövmemek için zor tuttum demeye kadar getirmişsiniz. Hayret! Başkasının giyimini yargılamayı nasıl olur da kendinize hak görürsünüz? Yazdıklarınız gerçekten çok korkunç. Şu yazıyla bende bıraktığınız izlenim, otobüste kadına tekme atan adamın cesaret bulamamış halidir.
Belli ki yazımdan pek bir şey anlamamışsınız. Bu zihniyetle bir değilim, yada siz hiç böylelerini görmediniz. Tavsiye ederim ki bilgisayardan başınızı kaldırın.

image.jpeg

Bu 'muhafazakar kesimin' kızlarından sadece ikisi. İfşa demeyin lütfen, sadece yazdığım yazı ile olan bağlantısını anlamaya çalışın. Bakın bu iki kızın takipçi sayısı bir çok ülkenin ilçesi kadar, yani demek istediğim çoğunluğun bu şekilde ılımlaştırılmaya çalışılıyor olması. Ben bu giyim kuşama bir şey demiyorum, bu saçmalığa laf ediyorum.

Peygamber efendimiz : Din güzel ahlaktır.
Hadisini bilelim başkalarının ayıplarını örtelim.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız hepimiz,birbirimizi üzmeyelim etnik bir ülkeyiz her telden varız,tabiri caizse...
Duyguların güzel kardeşim bunu düzeltmek senin elinde...
Ama burası bu konuları uzun uzun konuşacağımız yer değil.
Herkese technopatlamalar diliyorum
Burası 'Konu Dışı' olduğu için dilediğinizi yazıp yazmamakta özgürsünüz.

Suç kesinlikle çocuklarda değil. Bu çocukların bir çoğu zaten imam hatip liselerinde okuyor ve bildiğiniz üzere dini eğitim düşünmeye kapalı ezber bir eğitim türüdür.

Çocuklar zaten eğitimi kötü olan bir ülkenin en kötü eğitimine mağruz kalınca ne kendilerini geliştirmek için uğraşıyorlar ne de oturup düşünmek istiyorlar.

Eh tabi bir psikolog olarak şunu çok rahat söyleyebilirim ki: suç en çok ailelerde. Aile ilgisiz, yobaz, kendileri de tüm gün televizyon başında dizi izleyen inananlar olduktan sonra (bunu rahatlıkla söyleyebilirim, özel eğitim kurumunda çalışıyorum) çocuklardan çok da bir şey beklememek lazım.
Maalesef haklısınız. Çocuklarına düşünme hakkı dahi tanımıyorlar, oysa ki Allah kitabında 'ister inanın, ister inanmayın' (özetle) buyurmakta. Ama fakat bunların yaptığını bir çok kişi eleştiriyor, tek bildikleri inşaat başka bir çıkarları yok. Her yeri betona yığdılar, işte bu ülkenin bu duruma gelmiş olması tamamen bu.

Ayrıca son günlerde din üzerinden olay çıkarıp toplumu kışkırtmaya yönelik hareketler çoğaldı. Bu eleman da amacı bu oalbilir. Bence konuyu kitleyin.
Git başka yere lütfen. Okuma istemiyorsan da yazma konularıma, özel harekatçı adayıyım profesyonel askerim adamın bana dediğine bak, memleket zaten birbirine girme noktasına gelmiş ben buna rağmen birlik beraberlik çağrısı yapıyorum, burada söylediğim karşılaştığım bir olay. Bu insanların babaları annelerini belli ki pek tanımıyorsun, tanımadığın ve bilmediğin için böyle önyargıya varabiliyorsun benim hakkımda ne kadar ilginç. Söylenmeyen çok şey var, sen memleketin çok refah ve huzur içerisinde olduğunu mu sanıyorsun anlamıyorum ki?

Aynen, bu tarz konuları hep aynı arkadaştan görüyoruz.
Evet, İsrail Tel Aviv Terörle Mücadele Merkezi'ne çalışıyorum. Bazen Amerika'ya istihbarat yolluyorum, darbeyi de ben yaptım. :)

Forumu birbirine kapıştırarak klavye savaşı mı çıkartacak? Şaka mı?
Galiba vatan haini ilan edileceğim. Hep böyle oluyor nedense. Konu üzerinden gerçekten iğrendiğim insanlar gerçek vatan haini iken bana saldırmayı tercih ediyorlar. Mekanda da böyle olmuştu, onlara karşı sert tutum sergilediğim için. :)

Belli ki yazımdan pek bir şey anlamamışsınız. Bu zihniyetle bir değilim, yada siz hiç böylelerini görmediniz. Tavsiye ederim ki bilgisayardan başınızı kaldırın.

Eki Görüntüle 191103
Bu 'muhafazakar kesimin' kızlarından sadece ikisi. İfşa demeyin lütfen, sadece yazdığım yazı ile olan bağlantısını anlamaya çalışın. Bakın bu iki kızın takipçi sayısı bir çok ülkenin ilçesi kadar, yani demek istediğim çoğunluğun bu şekilde ılımlaştırılmaya çalışılıyor olması. Ben bu giyim kuşama bir şey demiyorum, bu saçmalığa laf ediyorum.

Burası 'Konu Dışı' olduğu için dilediğinizi yazıp yazmamakta özgürsünüz.

Maalesef haklısınız. Çocuklarına düşünme hakkı dahi tanımıyorlar, oysa ki Allah kitabında 'ister inanın, ister inanmayın' (özetle) buyurmakta. Ama fakat bunların yaptığını bir çok kişi eleştiriyor, tek bildikleri inşaat başka bir çıkarları yok. Her yeri betona yığdılar, işte bu ülkenin bu duruma gelmiş olması tamamen bu.

Git başka yere lütfen. Okuma istemiyorsan da yazma konularıma, özel harekatçı adayıyım profesyonel askerim adamın bana dediğine bak, memleket zaten birbirine girme noktasına gelmiş ben buna rağmen birlik beraberlik çağrısı yapıyorum, burada söylediğim karşılaştığım bir olay. Bu insanların babaları annelerini belli ki pek tanımıyorsun, tanımadığın ve bilmediğin için böyle önyargıya varabiliyorsun benim hakkımda ne kadar ilginç. Söylenmeyen çok şey var, sen memleketin çok refah ve huzur içerisinde olduğunu mu sanıyorsun anlamıyorum ki?

Başınızı bilgisayardan kaldırın kısmına güldüm gerçekten. Bazen haftada iki kere bilemediniz üç kere bahsettiğiniz kafelere yahut daha değişik klüplere gidiyorum. Sizin dövesim geldi dediğiniz tipleri görüyorum. Görüyorum ve geçiyorum. Medeniyet bunu gerektirir. Size tavsiyem dış dünyaya alışma sürecinizde kafelere giderken yanınızda varsa bir arkadaşınızı da götürün. Böylelikle daha az insanları dikizlersiniz ve daha az birilerini dövesiniz gelir. Umarım sizinle dünya görüşlerimiz uyuşmuyor diye beni de dövesiniz gelmiyordur.

Başınızı bilgisayardan kaldırın kısmına güldüm gerçekten. Bazen haftada iki kere bilemediniz üç kere bahsettiğiniz kafelere yahut daha değişik klüplere gidiyorum. Sizin dövesim geldi dediğiniz tipleri görüyorum. Görüyorum ve geçiyorum. Medeniyet bunu gerektirir.
Medeniyet, ahlaksızlığa ve insan hukukuna ters haraket insanlara göz yummak ise medeniyetiniz batsın ne diyeyim. Bu bahsettiklerim milletin hakkını hukukunu gözetmeden çok güzel bir şekilde yiyenler. Tıpkı baştakiler gibi.

Para nerde bu tipler orda. Eski bir arkadasım vardı, birkac sene oncesinde alkolun dibine girerdik. Simdi biyerden tutturmus dikiş, mechul partinin yuksek cogunlugu gibi birden radikale dönüşmüş.

Uzun uzun anlatmaya luzum yok, mal ortada zaten.
Para insanı böyle şerefsiz yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı