Haline şükret diyen kesim

Bilmem sizin konularınıza geldimi bu tayfalar :D Mesela kendimden örnek veriyim. Birkaç gün önce 20-50 arası ping alıyordum Avrupa sunucularına. Bugün 50-70 arası bir ping değeri aldım. Genel bir sorun mu var diye sordum. Bir arkadaş çıkıp haline şükret yazdı :D Daha önceki konularıma da geldi bu insanlar. Zaten ne başımıza geldiyse halimize şükrede şükrede geldi. Bir de böyle bir tayfa dolaşıyor forumda.

O kişi kim acaba? :D
Benim tabii, hatta gereksiz mesaj yedim.

Hayat felsefem her zaman daha iyisi varken neden daha kötüsünü kabul edeyim olmuştur. Yani her zaman üste çıkmaya çalışırım, yerimde saymayı ya da geri gitmeyi kabullenmem, bunu fark edersem de silkelenip yanlış giden şeyleri düzeltmeye çalışırım.

Sen 30 ping fazla alırken bazıları bilgisayara, bırak bilgisayarı internete bile sahip olmayabilir. Dünyanın hatrı sayılır bir kısmında hala internet, medeniyet yok mesela. Şükret derken bu vurgulanıyor. Senin de evet, buna da şükür ama daha iyisine sahip olmak varken neden daha kötüsünü kabul edeyim demen gerekir. Sadece şükür dersen yerinde sayarsın. Bu yüzden hedefi üst olarak koyacaksın, çıkarsan ne ala. Kalırsan sağlık olsun böyle önemi küçük konular için.

Mesela ortada bir sorun var. İmkanım olan 30 pingim var iken ki dün sabah kadar alıyordum. Bu sorunu araştırmaya koyuldum. Forumdanda yardım almak istedim. Bir arkadaş gelip ben 2000 ping alıyom haline şükret diyor. O kişi mesela kendi halinde takılıyor. Ben imkanım var iken niye gidip 50-70 ping alayım. Zaten alıyordum sorun çıktı bir yerde onu araştırıyom. Sorun benden kaynaklı olmadığını tespit ettim. Başka altyapılarda da aynı sorun var. Mesela anneannemdede 30 ping alıyordum. Şu an onda da 50-70 altına düşmüyor.
O kişi kim acaba? :D.
benim tabii, hatta gereksiz mesaj yedim.

Haklı bir şekilde yedin. Çünkü gereksiz bir mesaj haline şükret. Ortada bir sorun var sen gelip bana haline şükret diyorsun.

Geri
Yukarı