Muharrem İnce neden bir anda yükseldi?

• Konuyu başlatan DYREX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 4B

DYREX

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Dolar'a bakmak
Muharrem İnce 2 gün içinde acayip popülerleşti. Herkesin saygısını kazandı. Bunun depremdeki başarılı hamleleri ve 6'lı masanın dağılmasından dolayı sinirlenen seçmenin Muharrem İnce'ye geçmesi dışında bir sebebi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muharrem ince zaten güçlü bir adaydı. Ama CHP ve AKP'nin kemik kitlesi yüzünden kimse oy vermeyecek gibiydi. Son olaylar ve Kemal k yüzünden çoğunluk bu tarafa kaymak zorunda kaldı. CHP'nin başında muharrem ince olmalıydı da diyebiliriz bence.

Muharrem İnce'nin şu ana kadar güçlü aday olarak yansıtılmasının sebebi de taraflı haber programlarından dolayı olduğunu düşünüyorum. AKP ve CHP dışındaki partilerin haberleri TV'de çok az yer buluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muharem ince 2 gün içinde acayip popilerleşti. Herkesin saygısını kazandı. Bunun depremdeki başarılı hamleleri ve 6'lı masanın dağılmasından dolayı sinirlenen seçmenin muharrem ınce'ye geçmesi dışında bir sebebi var mı?

2 gün içinde popülerleşti dediğin adam 2018 seçimlerinde %30 oy aldı zaten popüler birisiydi sadece gündem farklıydı.

Masadan halkın destekleyebileceği birçok aday varken, bir ölüyü aday çıkarttılar, bizde İnce başkanla yola devam edeceğiz, tüm kararsızlar İnceye destek verisin, herkes sandığa gitsin.

CHP'nin başında muharrem ince olmalıydı da diyebiliriz bence.
Olması için kasetle gelenlerin gitmesi lazım.

Muharrem İnce bence yıllar önce mecliste yaptığı 'ahı var' konuşması ile toplumda pek çok kişinin sevgi ve saygısını kazanmış bir siyasetçi idi, ancak ne yazık ki yine bence kendi yükselişini hırslı ve bazen söylemlerinde kontrolünü kaybedebilen bir siyasetçi olması sebebi ile parti başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinin özellikle sonrasında seçmen ile etkileşimde yeterince başarılı olamadı. Şimdi ise oluşan siyasi boşlukta kendisine yeniden alan yaratıyor ve yükseliş gösteriyor ancak 'adam kazandı' gibi bir açıklama yerine seçim gecesini daha iyi yönetmiş olsa 2023 seçimlerinde çok daha güçlü bir aday olurdu, ben kendisine oy vermiştim ve benim gibi pek çok seçmenin üzerinde bir yarı yolda bırakılmışlık düşüncesi hakim. Umarım sahalara çok daha kendisine hakim ve hatalarından ders çıkartmış bir siyasetçi olarak geri dönmüştür.

Şuan tüm sosyal medya ve forumlarda ikdidar trolleri yurt dışından mesaj yazıyor.
AKP'yi ikdidar yapacağız diye Bahçelinin sınıf arkadaşını ölüleri destekliyorsunuz işte, utanın biraz.

Muharrem İnce bence yıllar önce mecliste yaptığı 'ahı var' konuşması ile toplumda pek çok kişinin sevgi ve saygısını kazanmış bir siyasetçi idi, ancak ne yazık ki yine bence kendi yükselişini hırslı ve bazen söylemlerinde kontrolünü kaybedebilen bir siyasetçi olması sebebi ile parti başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinin özellikle sonrasında seçmen ile etkileşimde yeterince başarılı olamadı. Şimdi ise oluşan siyasi boşlukta kendisine yeniden alan yaratıyor ve yükseliş gösteriyor ancak 'adam kazandı' gibi bir açıklama yerine seçim gecesini daha iyi yönetmiş olsa 2023 seçimlerinde çok daha güçlü bir aday olurdu, ben kendisine oy vermiştim ve benim gibi pek çok seçmenin üzerinde bir yarı yolda bırakılmışlık düşüncesi hakim. Umarım sahalara çok daha kendisine hakim ve hatalarından ders çıkartmış bir siyasetçi olarak geri dönmüştür.

Bunun açıklamasını çok yaptı. CHP içerisinde desteklenmediğini sandıkların boş bırakıldığını gerekli sandık güvenliğinin yürütülmediğini söyledi. Bu adamda sonsuz yetki yoktu. Tüm partiyi yönetmiyordu.

Şu an insanlar ısrarla Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu diyor. Bu adamlar Kemal k altında ki adamlar. Bunların isyan ederse, istifa etmeleri öyle aday olmaları gerekecek. Belediyeyi de siyasi hayatlarını da tehlikeye atmış olacaklar. Her şey o kadar basit değil yani. Bugün mansur yavaş adayım dese Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP vekilleri tabii beyefendi buyur koltuğa mı diyecekler?

Geri
Yukarı