Vaka sayıları neden bir anda yükseldi?

Yazın tatilden tatile, şehirden şehre, sahilden sahile koşan velilerin ve çocukların okullar açılınca vakaların yükselmesini buna bağlaması bana komik geliyor. Tatil yaparken, 7/24 gezerken vaka yükselmiyor ama iş okula giderken ya da çocuğunu okula gönderirken o tabloya ve sayılara geliyor.

Evet, sabah işe giderken okulun getirmiş olduğu trafiği ben de sevmiyorum ama umarım yeni bakan sizi zorla göndertir okula. Hem online eğitimden yakınanların sorunu çözülür hem de akademik olarak siz kazanırsınız, win win yani.

1.5 yıl tatil (yatış mı deseydim yoksa) yetmez mi sizce de? Hadi geç oldu saat, yarın okul var.
Hayat şu anda "eski normalin" maskeli hali. Her yer böyleyken ilk başta gidip akademik kurumları hedef göstermek gerçekten komedi.

Daha okul açılalı 1 hafta oldu bizim okulda 2 sınıf karantinaya alındı bile. Kıscası okullar yüzünden. (Bence tabii)

Vakalar ve ölüm sayısı biraz azaldıktan sonra sosyal mesafe kuralını kaldırdılar. Daha vakalar çok düşmeden. Böyle giderse bu virüsün en az 2 yılı var.

Yazın tatilden tatile, şehirden şehre, sahilden sahile koşan velilerin ve çocukların okullar açılınca vakaların yükselmesini buna bağlaması bana komik geliyor. Tatil yaparken, 7/24 gezerken vaka yükselmiyor ama iş okula giderken ya da çocuğunu okula gönderirken o tabloya ve sayılara geliyor.

Evet, sabah işe giderken okulun getirmiş olduğu trafiği ben de sevmiyorum ama umarım yeni bakan sizi zorla göndertir okula. Hem Online eğitimden yakınanların sorunu çözülür hem de akademik olarak siz kazanırsınız, Win Win yani.

1.5 yıl tatil (yatış mı deseydim yoksa) yetmez mi sizce de? Hadi geç oldu saat, yarın okul var.

Kim ne derse desin haklısın. Hele üniversite öğrencileri olarak çok zarar gördük. Yani arkadaşlarımda sa görüyorum bir yılgınlık var. Biz tüm sene evde kaldık ekmeğini turistlere yedirdiler.

Okullar açılmasın diyen arkadaşları eğer tatil zamanı görebilseydik hak verirdim. Kimse tatilcilere laf etmedi hatta burada okul açılmasın diyenlerin çoğu belki de yazın sahilde instagrama fotoğraf arabalarla aynı kişiler. Yoksa Twitter'da gündem olurdu görürdük.
Okulların açılmasını isteyenlere buradan selam olsun.

50 milyondan fazla kişi aşılanmış durum ortada. Aşı virüsü bitirecek diyenlere de benden selam olsun.

Son düzenleme:
50 milyondan fazla kişi aşılanmış durum ortada. Aşı virüsü bitirecek diyenlere de benden selam olsun.
Biontech işletmesinin kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, aşıya rağmen hala virüsten korktuklarını ve virüsün kolay kolay gitmeyeceğini söylemişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı