Musluktan su içiyor musunuz?

Loyalty571

Picopat
Sözde "içme" suyu dediğimiz musluk sularını içebiliyor musunuz? Yıllarca çeşitli markalardan damacana aldım. Neden kendi suyumuzu yabancı şirketlerden almak zorunda kalıyoruz? Neden damacanalara mahkum oluyoruz? Bunlar yetmezmiş gibi plastik tüketimini de artırıyoruz. Parti fark etmeksizin bu yöneticiler kimlere çalışıyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arıtma sistemi kurma önerisini verseniz anlarım durumunuzu da.

"Bunlar yetmezmiş gibi plastik tüketimini de artırıyoruz. Parti fark etmeksizin bu yöneticiler kimlere çalışıyorlar?"

Şöyle demenizin manası ne acaba? Cam olarak satılsa ücreti 2-3 katına çıkacak çünkü. Temel ihtiyaca da o kadar para vereceksek, çok işimiz var.

Kıbrıs'ta içmiyorum, Afyon'dayken içiyorum. Kıbrıs'ta musluk sularının kötü bir ünü var. Bundan dolayı artık alışkanlık oldu. Afyon'dayken ise sorun yok çünkü belediyenin suyu tarafsız kurumlarca içilebilir ilan edilmiş durumda. Eğer bina tesisatı eski ve sağlıksız değilse, su konusunda da pek bir problem teşkil etmiyor yaşadığım yerde. Damacana aldığım zaman sadece sebil için alıyorum.

Arıtma sistemi kurma önerisini verseniz anlarım durumunuzu da.

"Bunlar yetmezmiş gibi plastik tüketimini de artırıyoruz. Parti fark etmeksizin bu yöneticiler kimlere çalışıyorlar?"

Şöyle demenizin manası ne acaba? Cam olarak satılsa ücreti 2-3 katına çıkacak çünkü. Temel ihtiyaca da o kadar para vereceksek, çok işimiz var.

Adam haklı bir soru sormuş. Dünyanın çoğu yerinde su temel ihtiyaç sayıldığı için para alınmaz ayrıca içilebilir düzeyde olur.

Damacana suyu bitmedikçe içmiyorum. Yılda 10 kere falan maksimum içiyorumdur ve tadı zehir gibi, kesinlikle içmemek en iyisi.

Yaşadığım yerde o kadar klor var ki suda anlatamam. Makineleri bozan cinsten. Polatlı'nın 20-30 senelik derdi bu. Tabii yakın zamanda yeni su hattı açılmış, su sorunu çözülmüş de şu anlık ben bir fark göremedim. Sence bu musluktan su içmek ne kadar akıl kârıdır :D

Yeni konular

Geri
Yukarı