Mutlu olmak aptal işi midir?

Bence insan zihinsel bir canlı ve mutluluğu kendisi yaratıyor. sürekli mutlu olmak ve sürekli mutlu kalmak istiyor. tabi bunun doğal olmadığı sonucuda bir gerçek. ben aşırı kahkahalarla gülen -eğlenen insanları bile doğal karşılamam mesela.. bana göre "düşünen" insanlar zihinsel olamayan insanlar.. akıl var ama zihinsel olamadığı için doğallığı yaşayamıyor zira sistem ve yaratılan ortam tamamen zihinsel insanlara göre.. düşünen insan bana göre yaşayamaz. yaşayan insanda düşünemez. zihinsel ve yaşayan bir insan düşünen insanın tamamen saçmaladığını hayatını boşa geçirdiğini çok rahat söyleyebilir. bütün mesele insanın doğal olmayan bir zihin yapısına sahip olmasıdır. böyle bir yapıya sahip olmasaydı bence her insan hayatın tadını çıkarabilirdi "doğal biçimde"

Bence insan zihinsel bir canlı ve mutluluğu kendisi yaratıyor. sürekli mutlu olmak ve sürekli mutlu kalmak istiyor. tabi bunun doğal olmadığı sonucuda bir gerçek. ben aşırı kahkahalarla gülen -eğlenen insanları bile doğal karşılamam mesela.. bana göre "düşünen" insanlar zihinsel olamayan insanlar.. akıl var ama zihinsel olamadığı için doğallığı yaşayamıyor zira sistem ve yaratılan ortam tamamen zihinsel insanlara göre.. düşünen insan bana göre yaşayamaz. yaşayan insanda düşünemez. zihinsel ve yaşayan bir insan düşünen insanın tamamen saçmaladığını hayatını boşa geçirdiğini çok rahat söyleyebilir. bütün mesele insanın doğal olmayan bir zihin yapısına sahip olmasıdır. böyle bir yapıya sahip olmasaydı bence her insan hayatın tadını çıkarabilirdi "doğal biçimde"
Hocam sen devreleri yakmışsın geçmiş olsun :D Mutlu ol yeter sen hocam :D

Hocam sen devreleri yakmışsın geçmiş olsun :D Mutlu ol yeter sen hocam :D
Mesele zaten senin devreleri yakmaman ben yakıyorum ki sen mutlu ol ;) Bak mesela "bilgelik" seni insan yapmıyo .. devreleri gerçekten yakmış birine "sen devreleri yakmışsın hocam hahahaha" denmez. başka bişey sen bilge felan olamazsın , olsan bunu dile getirmezsin kapiş !

Son düzenleme:
Mesele zaten senin devreleri yakmaman ben yakıyorum ki sen mutlu ol ;) Bak mesela "bilgelik" seni insan yapmıyo .. devreleri gerçekten yakmış birine "sen devreleri yakmışsın hocam hahahaha" denmez. başka bişey sen bilge felan olamazsın , olsan bunu dile getirmezsin kapiş !
Bilge biri olduğumu söylediğimi hatırlamıyorum. İkincisi trol geçiyorum çok saçma bir noktada alınganlık yapmışsın. Allah akıl fikir versin cano :D

Mutluluk tanımı bence insandan insana göre değişir. Bu yüzden bana sorarsanız mutluluğa ne anlam yüklediğinize göre değişir.

Yalnız birisinin mutlu olamayacağını mı düşünüyorsunuz peki? Eleştiri amaçlı sormuyorum. Göreceli bir konu açtım çünkü.

Uzun süre yalnız kalan birisi bence mutlu olamaz. Kısa süreli yalnızlıkta ben de mutluluk görüyorum, bazen insanın ihtiyacı oluyor.

Hiç birşeyi kafana takmazsan mutlu herşeyi çok düşünürsen manyak olursun. Arası her zaman iyidir ama galiba bunda tam olarak orta nokta yok.

Eskiden daha mutlu olmamızın sebebi daha hayatın gerçekleri ile tanışmamaktı belki de. Çok bilmenin mutluluğu öldürdüğünü düşünüyorum. Yalnızlığa da sebep oluyor bilgelik bence. Siz ne düşünüyorsunuz? Mutluluk düşünmeyi terk etmiş aptallara göre mi?

Sevgili dostoyevski, "Fazla bilinçli olmak bir hastalıktır." der Yeraltından Notlar'da. Elbette bilincin güçlendikçe eleştirel bakış açında çoğalacaktır, sorgulamalar birbirini doğurur ve neredeyse mutsuz olmak için çabalarsın. Hiçbir şeyi sorgulamayan, kafasına takmayan insanların daha çok güldüğünü görmek şaşırtıcı bir gerçek değil fikrimce.

Geri
Yukarı