MX 450 ekran kartlı Casper S500 alınır mı?

Bayraktar_TB2

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar linkteki bilgisayarın donanımları kadar yüksek aynı fiyat aralığında başka dizüstü bulamadım. Bu bilgisayar gerçekten çok cezbediyor ama 2020 ve öncesi Casper yorumlarını okuduğum zaman çoğunlukla Casper alma deniyor, kullandıkları anakart kalitesiz diyorlar peki 2021 de kullandıkları Casper S500 anakartları hala eskisi gibi kötüleniyor mu?

Isınma sorunu ya da 2 senede bilgisayarın kullanılamaz hale geleceği doğru mudur yoksa bunlar her markanın başına gelen şeyler mi? Bu modelin anakart bilgisine nereden ulaşılabilir?

Kasalar aman aman kötü değil ama bunların oyun için olmadığını bilin. Bu tarz bilgisayarlar oyun için tasarlanmıyor. Ayrıca bence parasını hak etmiyor.

Kasalar aman aman kötü değil ama bunların oyun için olmadığını bilin. Bu tarz bilgisayarlar oyun için tasarlanmıyor. Ayrıca bence parasını hak etmiyor.
Amacım bütün gün oyun oynamak değil, yazılım öğrenirken arada 4-5 saat GTA 5 seviyesindeki oyunları yüksek-orta ayarlarda oynayabilmek, bu fiyata MX 450 ekran kartlı başka bilgisayar bulamadım..

500 GB SSD, Full HD ekran ve 11. nesil i5 1135G7 işlemci, 3200 MHz değerinde 8 GB ram'de insanı çok cezbediyor, aynı özelliklerde başka dizüstü var mı ?

@Bayraktar_TB2 evet şu an dediğiniz gibi özellik bakımından güzel fakat ben 6000 TL'lik bir performansı olmadığını söylemiştim.
Ayrıca özellik olarak güzel olsa da teknik ve fiziki olarak Casper'ın sonradan üzebileceğini bilin. Forumda da Casper, Monster gibi markalar pek tavsiye edilmez. Bu fiyatta pek de rakibi yok gibi gözüküyor yine de diğer hocalarım da yorum yapınca daha güzel şekillendirirsiniz fikirlerinizi.

Dediğiniz gibi bende bu yüzden korkuyorum, özellik olarak iyi ama uzun vadede teknik yani Anakartın aşırı ısınmasına bağlı olarak kısa ömürlü olmasından korkuyorum. Bir 5 sene teknik performansı yerlerde sürünmeden kullanmak istiyorum, bu arada ilk defa dizüstü alacağım.. Yıl 2021 belki Casper daha kaliteli bir anakart kullanıyordur diye umut ediyorum ama Anakarta dair bir bilgiyede ulaşamıyorum..

Geri
Yukarı