MX Linux hakkındaki düşünceleriniz?

Hocam ben bunaldım bilgisiz insanlarla münakaşaya girmekten. Gereksiz Mesaj'dan raporlayıp geçiniz sizde lütfen prim vermeyelim.

Hocam aslında bende sıkıldım ama bilgisiz insanlarla münakaşaya girip bir şeyler öğretmek de mantıklı geliyor. Elimden geleni yapıyorum bende.

KDE değil de, default Xfce ortamını kullanmıştım ben.

Kesin yap diyeceğim bir şey yok, NVIDIA kartın varsa ddm-mx adlı araç ile kurmanı öneririm. Kapalı kaynak sürücü daha performanslı çalışıyor.

Hocam ben de hemen fark edip KDE olanı iptal ettim XFCE indiriyorum şimdi. O soldaki taskbar çok hoşuma gitmişti KDE çirkin geldi. Uğraştırmasın kurduktan sonra paneli sola almakla.

Hocam ben de hemen fark edip KDE olanı iptal ettim XFCE indiriyorum şimdi. O soldaki taskbar çok hoşuma gitmişti KDE çirkin geldi. Uğraştırmasın kurduktan sonra paneli sola almakla.

Uğraştırıcı bir şey değil ki. Bende sol da durmasını sevmiyordum mesela, kendim özelleştirdim.

Bir daha düşünün isterseniz:
MX Linux için konuşmuştum büyük dağıtımların arayüzleri gayet güzel gözüküyor.

MX Linux için konuşmuştum büyük dağıtımların arayüzleri gayet güzel gözüküyor.

Linux tecrübesi olan birisi olsaydınız neredeyse bütün dağıtımların şekilden şekile sokulabileceğini bilirdiniz. O yüzden yorum kirliliği yapmamanızı rica ediyorum.

@popos hocam son olarak KDE mi yoksa Xfce mi kurmaya karar verdiniz?

Dediğim gibi XFCE kuruyorum hocam. Belki ilerleyen zamanlarda dağıtım değiştirme hastalığım yeniden ön plana çıkarsa belki başka bir şeye geçebilirim. Zaten daha acemi olduğum için (1 Ay) hiç bilmediğim dağıtımlara göz atmayı planlıyorum. Acemi cesaretiyle nedir bu Arch Linux dedim ve kurma videolarını görünce korkup MX Linux'a geçmeye karar verdim açıkçası.

@BayCoder @Üzüntü Hocam iso dosyasını Windows 10 üzerinden yazdıracağım, daha önceden açık kaynaklı ve Linux'ta iyi olduğu için Etcher'a geçme planlarım vardı. (Yıllardır Rufus'a alıştım) Acaba Etcher nasıl bir program ve Windows'ta sıkıntı çıkarır mı?

@BayCoder @Alperen İsa Nalbant Hocam ISO dosyasını Windows 10 üzerinden yazdıracağım, daha önceden açık kaynaklı olduğu için Etcher'la yazdırma planlarım vardı. (Yıllardır Rufus'a alıştım) Acaba Etcher nasıl bir program ve Windows'ta sıkıntı çıkarır mı?

Rufus'da özgür bir yazılım ve Etcher yerine Rufus ile yazdırmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı