MX Linux hakkındaki düşünceleriniz?

Rufus'da özgür bir yazılım ve etcher yerine Rufus ile yazdırmanızı tavsiye ederim.

Evet bende böyle düşünüyorum hocam. Etcher benim diskimi okumamıştı. Bazen oluyor öyle, Windows üzerinde en iyisi Rufus.

Dediğim gibi Xfce kuruyorum hocam. Belki ilerleyen zamanlarda dağıtım değiştirme hastalığım yeniden ön plana çıkarsa belki başka bir şeye geçebilirim.

Eğer değişim yapacaksanız kesinlikle İlledelinux Xfce öneririm hocam. Güzel bir sistem.

MX Linux için konuşmuştum büyük dağıtımların arayüzleri gayet güzel gözüküyor.

Bir Linux'un görünümünü ayarlayan şey masaüstü orta mıdır? Yani ister MX Linux olsun ister tiny Core olsun ister React OS olsun. Masaüstü ortamları aynıysa aynı görünüme sokulabilir. Hatta ona da gerek yok bir tema bir de icon teması indirip. Bir de arka planı değiştirdin mi zaten güzel olur. Bir Linux dağıtımını güzel diye kullanmamalısın. Rahat kullanabiliyorsan kolay geliyorsa kullanmalısın yoksa Linux sana zor gelir. Sadece zor gelmez 2 dakikada sıkılır bırakırsın. Sen şimdi Gentoo'nun görünümü güzel diye kursan yolda kalırsın 1 dakika o dağıtımda kalmadan silersin. Niye çünkü kullanması zor gelecek. Önemli olan işlevselliği ve sana göre olan kolaylığı.

Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. :)

Konu güncellemesi; evet arkadaşlar sanırım Linux maceram sona erdi tamamen. MX Linux yeniden başlatırken yeniden başlatma ekranı gelmedi ve donduğunu sanıp bilgisayarı güç tuşundan zorla kapattım. Hayatımda yaşayamayacağım bir sorun yaşadım; bilgisayar açılmıyordu. Bilgisayara bağlı mikrofon bilgisayar kapalıyken ışığı yanar o yanmıyordu, şarj adaptörünü taktığımda şarj durumunu belirten ışık yanmıyordu. Ondan sonra uzun araştırmalar sonrası içini açtım ve çalışmaya koyuldum, RAM'leri, ekran kartını, BIOS pilini çıkarıp taktıktan sonra en son bataryayı çıkardım ve şarj adaptörüne bağlı bir şekilde çalıştırdım, çalıştı. Her neyse bataryayı taktım sonra altını güzelce kapattım ve bilgisayarı normal kullanmaya devam ettim. Birkaç saat sonrasına kadar, bilgisayara NVIDIA ekran kartımı görmüyordu. (burada açıklayım kafa karıştırmasın MX Linux görmüyormuş yani güncellemeler tam olmasına rağmen, fiziksel bir sıkıntı değil yani.) Tekrardan temiz Windows 10 Home kurulumu yaptım ve şu an sorunsuz bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Konu güncellemesi; evet arkadaşlar sanırım Linux maceram sona erdi tamamen. MX Linux yeniden başlatırken yeniden başlatma ekranı gelmedi ve donduğunu sanıp bilgisayarı güç tuşundan zorla kapattım. Hayatımda yaşayamayacağım bir sorun yaşadım; bilgisayar açılmıyordu. Bilgisayara bağlı mikrofon bilgisayar kapalıyken ışığı yanar o yanmıyordu, şarj adaptörünü taktığımda şarj durumunu belirten ışık yanmıyordu. Ondan sonra uzun araştırmalar sonrası içini açtım ve çalışmaya koyuldum, RAM'leri, ekran kartını, BIOS pilini çıkarıp taktıktan sonra en son bataryayı çıkardım ve şarj adaptörüne bağlı bir şekilde çalıştırdım, çalıştı. Her neyse bataryayı taktım sonra altını güzelce kapattım ve bilgisayarı normal kullanmaya devam ettim. Birkaç saat sonrasına kadar, bilgisayara NVIDIA ekran kartımı görmüyordu. (burada açıklayım kafa karıştırmasın MX Linux görmüyormuş yani güncellemeler tam olmasına rağmen, fiziksel bir sıkıntı değil yani.) Tekrardan temiz Windows 10 Home kurulumu yaptım ve şu an sorunsuz bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Geçmiş olsun. Linux'u bıraktığınıza da üzüldüm.

MX Linux Komşumuz Yunanistan tarafından geliştirilen bir Distro. Türkçe Dil desteği yok.

Distrowathc sitesinde MX Linux en çok tercih edilen dağıtım listesinde 1 numarada duruyor. Bu başarıyı neye göre nasıl elde etti hiçbir fikrim yok. Bildiğim tek şey bu liderliği hak etmediği. Daha önce kullandım ve hiçbir artısını görmedim. MX linux a gelene kadar ne dağıtımlar var.

Geri
Yukarı