MX330 laptop oyunlarda düşük FPS

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
i5 1035G1 8 GB 256 GB SSD MX330 bu özellikteki bilgisayara sahibim. Link çok oyun oynayan biri değilim, üniversitede okuyorum ve bu yüzden laptop aldım. Bazen Valorant CS:GO, LoL gibi oyunları oynuyorum. Bu bilgisayarda Valorant ve CS:GO'yu denediğimde performans açışından hayal kırıklığına uğradım. En Low'da da en yüksekte de çözünürlük değiştirsem de 40 60 arası FPS alıyorum. 80 90'da oluyor fakat drop giriyor. Ama genellikle FPS 40-60 arası seyrediyor. Bilgisayar Gaming laptop değil biliyorum ama yine de daha iyi performans göstermesini bekliyordum. Bu özelliklerle aldığım performans normal mi, performansı artırmam için ne önerirsiniz? Fotoğraflarda ayarlar en Low'da.

7f8d154d-a2d0-4fd1-9ce0-8a91fceeb3c1.jpg

29ace7cb-351c-407a-88f5-e081fde44452.jpg

dd9fe69b-4bfe-430f-aac0-511ad893758f.jpg

Bende de MX150 var, sanırım seninkinden biraz daha iyi ama ben low'da 100-130 arası alıyorum.
Hocam MX330 MX150'den daha performanslı diye böyle bir tercih yaptım ama anlamadım. MX330'un bence daha çok performans vermesi lazım, youtubedaki testlerde gayet iyi performans veriyordu.
1 Hafta önce yeni sürücü yayınlanmış kurdunuz mu?
Kurdum hocam nvdia programından. Zaten salı günü windows 10 kurdum, kendisi de yapıyor diye biliyorum. Ek olarak ben de nvdia programından güncelledim.

Hocam MX330 MX150'den daha performanslı diye böyle bir tercih yaptım ama anlamadım. MX330'un bence daha çok performans vermesi lazım, youtubedaki testlerde gayet iyi performans veriyordu.

Kurdum hocam nvdia programından. Zaten salı günü windows 10 kurdum, kendisi de yapıyor diye biliyorum. Ek olarak ben de nvdia programından güncelledim.
MX 250 MX150'den daha düşük performans veriyor, yaklaşık %15-20 arası. Benim baktığım testlerdeyse M250 ve MX330 aynı fps'leri almış.

Hocam MX330 MX150'den daha performanslı diye böyle bir tercih yaptım ama anlamadım. MX330'un bence daha çok performans vermesi lazım, YouTube'daki testlerde gayet iyi performans veriyordu.

Kurdum hocam NVIDIA programından. Zaten salı günü Windows 10 kurdum, kendisi de yapıyor diye biliyorum. Ek olarak ben de NVIDIA programından güncelledim.

Anladım hocam.
Kontrol etmek isterseniz NVIDIA denetim masasında sürücü versionu yazar bu da son sürücünüz kontrol edebilirsiniz.

Senin çözümün bende kardeşim
Şimdi Oyundayken frekans değerlerinide açıp atarsan buraya iyi olur işlemcinin ve ekran kartının

Nvidia denetim masasına girip maksimum performansa alınız
Nvidia denetim masasında max frame rate var onu 300 felan yapın
Bilgisayarı yüksek performans moduna alın
Bunları yaptıktan sonra düzeldimi düzelmedimi yazın ona göre başka çözümler deneriz
Mx250 var bendede

FPS normal değil. CSGO işlemci odaklı bir oyundur ekran kartı değil. Optimizasyon sorununuz var. Steam başlatma seçeneklerini şunları tırnaksız bir şekilde yapıştırın.
'-threads x -high -nod3d9ex -freq y +cl_forcepreload 1 -noubershader -novid'
x yerine işlemciniz kaç çekirdekse, y yerine de ekranınız kaç hz ise onu yazın ve tamam tuşuna basın.

Senin çözümün bende kardeşim
Şimdi Oyundayken frekans değerlerinide açıp atarsan buraya iyi olur işlemcinin ve ekran kartının

Nvidia denetim masasına girip maksimum performansa alınız
Nvidia denetim masasında max frame rate var onu 300 felan yapın
Bilgisayarı yüksek performans moduna alın
Bunları yaptıktan sonra düzeldimi düzelmedimi yazın ona göre başka çözümler deneriz
Mx250 var bendede
Hocam yüksek perforamsansa aldım, nihai performansa almadım. Nihai performansı da internetten duymuştum. En güçlü mod oymuş sanırsam. Dediklerinizi yaptım hemen hemen her yerden maksimum performansa aldım fakat değişen bir şey yok.
FPS normal değil. CSGO işlemci odaklı bir oyundur ekran kartı değil. Optimizasyon sorununuz var. Steam başlatma seçeneklerini şunları tırnaksız bir şekilde yapıştırın.
'-threads x -high -nod3d9ex -freq y +cl_forcepreload 1 -noubershader -novid'
x yerine işlemciniz kaç çekirdekse, y yerine de ekranınız kaç hz ise onu yazın ve tamam tuşuna basın.
Hocam msi after burner ekranında 8 çekirdek çıkıyor ama googledan bakınca bilgisayarım 4 çekirdek gözüküyor. Sıkıntı bununla mı ilgilidir acaba?

4.png
213121.jpg
21312312312312.jpg

Geri
Yukarı