N11 değişim süreci

SamsungTürkiye üzerinden Samsung LC27HG modelli monitor almıştım.

N11 desteğine ulaşacağım, bakalım onlar nasıl bir tutum sergileyecekler. Onlar çözer diye düşünüyorum. Yeterli olur sanırım?

Ürün ambalajı açıldığı için yetkili servisten iade veya değişim için onaylama almam gerektiğini söylediler canlı destekten. Kaldı ki ürün kutusu 0 ambalaj geldi. 1 tane klasik koli bandı kestim sadece. Anlamıyorum. Internet üzerinden satın aldığımız ürünleri deneme şansına sahip olmadığımız için aldığımızdan itibaren 14 gün cayma hakkımız olduğunu sanıyordum. Bunu sormama rağmen ambalajı açılmış ürünün ben tarafından teknik serviste kontrol ettirilip iade belgesi almam gerektiğini söylüyor. Cayma hakkımı kullanıp ürünü iade etme hakkım yok mu şimdi benim bu belgeyi almadan?

Kaldı ki benim hatam bu da sanırım, ürünün garantili olup olmadığından emin değilim. Aldığım sayfada garantili olarak okuduğumu biliyorum. Fakat sayfa kaldırılmış. Ürün satıldığı için. Kutu içeriğinden de Garanti geçmedi elime. Insanların ellerini kollarını bağlıyorlar. Ne yapacağımı şaştım iyice.
Koşulsuz iade diyorlar bakalım benimkini yarın oradakinin paşa keyfi kabul edecek mi?
Tüketici haklarına başvurmayı neden denemiyorsunuz, arayıp bilgi alsanız ya arkadaşlar. Durumu net olarak eksiksiz anlatıp bilgi alabilirsiniz. Garantili mal alıyorsunuz öyle yağma yok. Bunlara kaptırmayın emeğinizi.
Tüketici haklarına başvurup uğraşmaktansa hemen iade etmek daha yakın geliyor. Gittim yeni sistem topladım maksimum 5 saat kullanmışımdır bu monitörü beklemek yüzünden.
Üstelik kargomda şuan SamsungTürkiye'de kaybolmaz umarım.

Koşulsuz iade diyorlar bakalım benimkini yarın oradakinin paşa keyfi kabul edecek mi?

Tüketici haklarına başvurup uğraşmaktansa hemen iade etmek daha yakın geliyor. Gittim yeni sistem topladım maksimum 5 saat kullanmışımdır bu monitörü beklemek yüzünden.
Üstelik kargomda şu an samsungtürkiye'de kaybolmaz umarım.

Sorun çıkar ise tüketici haklarına başvurabilirsiniz, ne yalan söyleyeyim değerse uğraşırım. 50 TL, 60 TL için pek uğraşmam.

Daha dün iade veya değişim için teknik servisten onay almanız gerekiyor diyen adamlar bu sabah yaptığım iade işlemini onayladı sorgusuz sualsiz. Bu nasıl bir işleyiş anlamış değilim. Konu da kapanmış oldu sanırım. Gidip başka internet sitesi üzerinden alacağım. Muhtemelen Hepsiburada olacak. Neden değişim için bu kadar uğraştırıp iadeye yönlendiriyorlar öğrenmek istedim. Hayır ürün satmak istemiyorsanız koymayın satışa.

Benim de biraz önce onayladılar ve hemen N11'den aradılar. Neymiş efendim Samsung'la N11 anlaşma yapmışmış değişim özelliği kullanılamıyormuşta hikaye anlattılar. Bende HepsiBurada'dan temin edeceğim monitörümü.

Benim de biraz önce onayladılar ve hemen N11'den aradılar. Neymiş efendim Samsung'la N11 anlaşma yapmışmış değişim özelliği kullanılamıyormuşta hikaye anlattılar. Bende HepsiBurada'dan temin edeceğim monitörümü.
Siparişi verdim. Satıcı Hepsiburada, 24 ay garanti de var. Yarına hızlı kargoyla gönderecekler inşallah sorunsuz ürün gelir de uğraşmam değişimle.

Geri
Yukarı