N11 iade kargo firması farklı olursa bir şey olur mu?

yusufcan1636

Hectopat
Yer
BURSA
N11'den klavye aldım fakat İtopya indirimlerinden daha ucuza daha iyisini aldım ve ürünün arkasında bir boya vardı, önemsememiştim. İade etmek istiyorum fakat iade için Yurtiçi Kargo'ya vermem gerekiyor ama bizim orada PTT var. Oraya versem olur mu?

Size söylenen kargo firmasına vermelisiniz. Kod ile gönderim sağlanıyor ve o kod söylenen kargo firmasında geçerli. Arayıp adresinizden kargonun alınmasını isteyebilirsiniz ya da müşteri hizmetleri ile görüşerek sorununuzu aktarabilirsiniz.

N11'den klavye aldım fakat İtopya indirimlerinden daha ucuza daha iyisini aldım ve ürünün arkasında bir boya vardı, önemsememiştim. İade etmek istiyorum fakat iade için Yurtiçi Kargo'ya vermem gerekiyor ama bizim orada PTT var. Oraya versem olur mu?
Sıkıntı çıkabilir. Hem iade için verdikleri kod geçersiz olacak.

Son düzenleme:
Yurtiçi Kargo'ya verin hocam. PTT'de sıkıntı çıkabilir.

Hocam PTT'ye verebilirsiniz tabii ki de aldığınız yere götürürler ama kargo ücreti size ait olur. Aldığınız firma hangi kargo firmasının kodunu verdiyse o firma ile anlaşmalı demektir ve kargo ücreti ödemezsiniz.

Size söylenen kargo firmasına vermelisiniz. Kod ile gönderim sağlanıyor ve o kod söylenen kargo firmasında geçerli. Arayıp adresinizden kargonun alınmasını isteyebilirsiniz ya da müşteri hizmetleri ile görüşerek sorununuzu aktarabilirsiniz.

Sıkıntı çıkabilir. Hem iade için verdikleri kod geçersiz olacak.

Yurtiçi Kargo'ya verin hocam. PTT'de sıkıntı çıkabilir.

Tamam sağ olun yapacak bir şey yok götüreceğim o zaman.
Hocam PTT'ye verebilirsiniz tabii ki de aldığınız yere götürürler ama kargo ücreti size ait olur. Aldığınız firma hangi kargo firmasının kodunu verdiyse o firma ile anlaşmalı demektir ve kargo ücreti ödemezsiniz.

Kaç TL ödemem gerekir?

Tamam sağ olun yapacak bir şey yok götüreceğim o zaman.

Kaç TL ödemem gerekir?

Bilmiyorum hocam, o şekilde firma kabul de etmeyebilir. Sonuçta başka kargo ile gönderiyorsunuz. Müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz bunun için çünkü bu kargo olayları aynı zamanda sistem entegreli olduğundan siz el altından ürün göndermiş oluyorsunuz. Kendi siteleri olsa belki siz ödeseniz kabul edebilirler ama Trendyol'da satış yapıyorum, sistemde olmayan bir kargo gelince zaten iade alamadığımız için işlem yapamıyoruz. Boşuna uğraşmayın bu şekilde arayın müşteri hizmetlerini zor bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı