N11 iade ürününü kabul etmiyor

Nightswt

Kilopat
N11 üzerinden dört gün önce laptop aldım. Kullandım ve üründen memnun kalmadım. İade işlemi başlattım. Bugün kargoya gittiğimde servis onayı gerekli denildi. Servis arıza işlemlerinde işlem yapıyoruz dediler. Normalde 14 gün olayı var diye biliyorum. N11 elektrik elektronik aletlerinde kabul edilmiyor dediler. Zaten dün kargo numarasını 4 tane sıfır olarak vermişti. Orada şüphelenmiştim. Ne diyorsunuz bu işe?

Son düzenleme:
Telefondan yazıyorum. Zor oluyor. Satıcıyı aradık. Klasik lafları olan kutusu açılmış ürünü biz başkasına satamayız dediler. Bunu yaşayan çok kişi var. Hakkımız var. Sonuç kesin. Yine de işi yokuşa sürüyorlar. Tek bu site değil Hepsiburada'da da site altında ürün kutusu açılmışsa iade yapılmaz diyorlar. Buna bir çözüm bulmaları gerekiyor.

Telefondan yazıyorum. Zor oluyor. Satıcıyı aradık. Klasik lafları olan kutusu açılmış ürünü biz başkasına satamayız dediler. Bunu yaşayan çok kişi var. Hakkımız var. Sonuç kesin. Yine de işi yokuşa sürüyorlar. Tek bu site değil Hepsiburada'da da site altında ürün kutusu açılmışsa iade yapılmaz diyorlar. Buna bir çözüm bulmaları gerekiyor.
Yani Laptop almadım hiç ama Hepsiburada'dan 1 ay önce klavye aldım kutuyu da biraz yırtmışım açarken taktığımda çalışmadı aynı gün geri gönderdim ve kabul edildi 2 sonra iadesi geldi. N11 bu konularda biraz sorumsuz anladığım kadarıyla. Tüketici hakem heyeti bu olayı sonuclandırır.

Ben alışverişi tamamla kısmına da basmamıştım, ne olur ne olmaz diye. Ben hepsiburada'dan harddisk almıştım. Aynı sorunu orada da yaşadım. O sefer de kargo kabul etti kod ile gönderdim. Aynı ürünü yolladılar. Aradım, satıcıyla konuştum. Kutu açılmış biz alamayız cevabını aldım. İnternet'ten almanın anlamı kalmıyor. Sorun yaşamassan ucuza alıyorsun. Avantajı o ama sorun yaşarsan seni uğraştırıyorlar.

Özellikle kozmetik elektronik gibi hiç açılmaması gereken ürünler açıldıklarında mağazalar tarafından iade kabul görmeyebilir, bu sebeple bu tip ürünlerde mağazadan öncelikle iade mesajı alınması gerekir, bu mesajı gördükten sonra ürün sipariş verilir.

Ürünü ve kutu içeriğini eksiksiz, hasarsız şekilde teslim ettiyseniz %100 haklısınız. Koşulsuz şartsız iadeye gelen üründe servis onayı gerekmez. Servis, 14 günlük koşulsuz şartsız iade hakkı kullanımı dışındaki sebepli iade veya arıza durumlarında devreye girer.

Bu konuda belirttiğin üzre başvuru yapmak istediğini anlıyorum; diğer konudan faydalanarak işlemleri başlatabilirsin.

Bu sorunlar için Hepsiburada ve Hepsiburada satıcısından alıyorum. Kutusuna ve cihaza zarar vermediyseniz %100 haklısınız. Satıcı işi yokuşa sürüyor. THH vereceğini falan söyle notlarla beraber yine gönder almazlarsa THH sizin yararınıza karar verecek beklerken de kullanın cihazı sonuç çıkana kadar.

Çok garip hepsiburada'dan mouse aldığımda tekerleği bozuk çıktı kutusunu açmama rağmen aldığım kutuya koyup yolladım iade kabul ettiler. Laptop biraz pahalı ürün olduğu için iteleyip oldu bittiye getirmeye çalışıyor olabilirler. Biraz uğraşırsınız THH'ne gidersiniz ama sonunda paranızı alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı