N11'den alınan Redmi 9 ilandan farklı çıktı

southwest

Kilopat
Merhaba, 28 Aralık günü N11'de NITECH adlı mağazadan Redmi 9 4/64 GB Siyah Xiaomi Türkiye Garantili cihazı babama satın aldık. Ürün linki
İthalatçı garantili olanlar daha ucuz olmasına rağmen bunu tercih ettik.

Siparişi verdikten sonraki gün mailime gelen faturada ürün 128 GB olarak gözüküyordu, hatadır herhalde diye umursamadım. Bugün kargo geldi ve ürünün üzerinde Redmi 9 Sky Blue 4/128 GB yazıyor. Ayrıca başlıkta Xiaomi Türkiye Garantili yazmasına rağmen kutunun üzerinde KVK garantili olduğuna dair ibareler var. Kutunun ön yüzündeki KVK stickerı ambalajın dışında ancak arkadaki garanti belgesi ve QR kod kısmı ambalajın içinde.

KVK'nın sitesinden ise IMEI sorgulattığımda ürün bulunamadı olarak hata veriyor. E-Devlet'ten sorgulatınca bir problem gözükmüyor. Yani hem yanlış renk, hem yanlış depolama hem de farklı garanti (?) ile geldi cihaz. 64 GB yerine 128 GB olduğu için bunu pek sorun etmedik. Satıcıya durumu bildirdiğimde iade edin gibi saçma sapan cevaplar verdi, KVK garantisinin "bugün yarın" gözükeceğini belirtti.
KVK'nın Whatsapp hattına yazdım ve talep oluşturdum, onlar da 48 saat içerisinde dönüş yapacaklarını belirttiler. Ayrıca N11'den ödemeyi ertele butonuna bastım.

Google'da Redmi 9 Sky Blue diye arattığımda farklı bir Hindistan versiyonu çıkıyor. Garanti olayı sonuçlanana kadar kutuyu da açmak istemiyorum. Kutunun fotoğraflarını da buraya ekliyorum. Sizce ithal edilmiş, içinden dönüştürücülü adaptör çıkan bir kutu mudur yoksa direkt Türkiye'de satılan ve içerisinde Türkçe kullanma kılavuzu vs. olan bir ürün müdür ve nasıl bir yol izlemeliyim? Okuduğunuz için teşekkürler.

IMG_6442.jpg

IMG_6443.jpg

IMG_6444.jpg

Adsız.png

Adsız2.png

KVK olması normal. Normal olmayan satıcının size yanlış bilgi vermesi. KVK sitesinde neden gözükmüyor bilmiyorum.

1672400821381.png

Anlamadığım şey ise şu. Sky Blue bunlardan hangisi yani? Türkiye'de satılmayan bir renk olsa gerek. İlla pişman edecekler aldığımıza.

Benim bildiğim KVK cihazı olunca direkt gösterir ama şöyle bir şeyde var bu cihaz 2020'nin cihazı KVK garantisi bitmiş olabilir. (Anneme 1 ay önce cihaz aldık 3 ay garanti süresi geçmiş duruyor) Kısacası dükkanda dura dura bir nevi garanti işi bittiğinden dolayı ucuza satmış olabilirler.

Benim bildiğim KVK cihazı olunca direkt gösterir ama şöyle bir şeyde var bu cihaz 2020'nin cihazı KVK garantisi bitmiş olabilir. (Anneme 1 ay önce cihaz aldık 3 ay garanti süresi geçmiş duruyor) Kısacası dükkanda dura dura bir nevi garanti işi bittiğinden dolayı ucuza satmış olabilirler.
Fatura ne zaman kesildiyse garanti o zaman başlar yani böyle bir şeyin imkanı yok.

Geri
Yukarı