N11'den alınan SSD'nin iade talebi reddedildi

Bende 1 SSD var okuma yazması N11'den aldığım SSD'den daha düşük fakat N11'den aldığım SSD özellik olarak okuma yazma hızı 500'lerde olmasına rağmen daha yavaştı diğer SSD'ye göre bir zahmet beğenmeyeyim kanka.
Eğer ürün arızalıysa arızalı diye iade edin beğenmedim diye değil.

Olabilir ama araştırıp almak işini garantiye sokmak gerek?

Marka model neydi eğer aklımdaki ise araştırmadan al mısınız demektir.

Kanka aldığım SSD Patriot Burst 480 GB SSD okuma yazma hızı düşüktü diğer PC'lerde de test yaptım yine de düşüktü bunu onlara söyledim servise gönderin dedi gönderdim ve bir sıkıntı olmadığını söylediler sonra ürün bana geri geldiğinde bende iade talebi açtım ve reddettiler.

Hocam bildiğim kadarıyla 14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var.
Tabii ürünün kendisine zarar vermemiş olmanız gerekiyordur.
Bkz:
Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (internet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Aynen böyle. Ürünün kendisine zarar verilmediyse kullanıcının internet üzerinden aldığı bir ürünü 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme hakkı vardır. He şirketler bunu ne kadar uygular, siz bu işin ne kadar üstüne gitmek istersiniz bunlar ayrı konular. Kanunsuz çok iş yapılıyor ama bunun üzerine gitmek bazen zaman kaybı olabiliyor.

Tüketici haklarına göre hakkı var?

Bir de ürün kutusu yırtıldı veya hasar aldı ise iade almaz satıcı boyle hakkıda var sadece müşteri tarafından bakmayın.
Hocam bildiğim kadarıyla 14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var.
Tabii ürünün kendisine zarar vermemiş olmanız gerekiyordur.
Bkz:
Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (internet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Ürün hasar aldıysa veya poşet bile iade alamaz. (kullanıcı hatası sorunu ise)

Bir de ürün kutusu yırtıldı veya hasar aldı ise iade almaz satıcı boyle hakkıda var sadece müşteri tarafından bakmayın.

Tüketici haklarına göre almak zorunda. Ama herkes almıyor, evet.

Eğer ürün arızalıysa arızalı diye iade edin beğenmedim diye değil.

Ürün bana geldikten sonra onu da deneyeceğim fakat ilk olarak teknik servise gönderin dedi ondan sonra da raporuyla birlikte iade edin dedi ben servise verdim bir sıkıntı yok dedi ama okuma yazma hızı düşüktü sorun benlik de değildi hatta arkadaşların PCsinde de denedim okuma hazma hızı hala düşüktü.

Kanka aldığım SSD Patriot Burst 480 GB SSD okuma yazma hızı düşüktü diğer PC'lerde de test yaptım yine de düşüktü bunu onlara söyledim servise gönderin dedi gönderdim ve bir sıkıntı olmadığını söylediler sonra ürün bana geri geldiğinde bende iade talebi açtım ve reddettiler.

Pek bilmiyorum bu markayı ben Adata filen sandım.

Ürün size geldiyse test görüntülerini atabilir misiniz?

Ürün hasar aldıysa veya poşet bile iade alamaz.

14 gün içinde bir ürünü kullanmadan nasıl iade etmem gerektiğini anlayabilirim?
Tabii ki de tüketici öncelikle ürünü kullanmalı.
E SSD'yi paketi ile montajlayacak değil ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı