N11'den alınan SSD'nin iade talebi reddedildi

efeknfidn

Decapat
N11'den SSD sipariş ettim. SSD elime ulaştığında iade edersem bir ihtimal diye reddetmesinler diye elimden geldiği kadarıyla özenle açmaya çalıştım fakat amblajından açarken yırtarak açmak zorunda kaldım. SSD'yi beğenmediğim için iade talebi oluşturdum ama reddettiler çünkü ambalajı açıldı diye. Yani SSD'yi iade edemiyorum. Nereden bulaştım bu belaya anlamıyorum. Daha önce Amazon'dan da SSD almıştım beğenmemiştim ve fiyatı 50 60 lira düştü diye iade etmek istedim ve bize ambalajsız getirseniz bile sıkıntı olmaz yeter ki sağlam getirin demişlerdi. Keşke bütün siteler Amazon gibi olsa.

N11'den SSD sipariş ettim. SSD elime ulaştığında iade edersem bir ihtimal diye reddetmesinler diye elimden geldiği kadarıyla özenle açmaya çalıştım fakat amblajından açarken yırtarak açmak zorunda kaldım. SSD'yi beğenmediğim için iade talebi oluşturdum ama reddettiler çünkü ambalajı açıldı diye. Yani SSD'yi iade edemiyorum. Nereden bulaştım bu belaya anlamıyorum. Daha önce Amazon'dan da SSD almıştım beğenmemiştim ve fiyatı 50 60 lira düştü diye iade etmek istedim ve bize ambalajsız getirseniz bile sıkıntı olmaz yeter ki sağlam getirin demişlerdi. Keşke bütün siteler Amazon gibi olsa.

Site değil satıcı önemli.

Evet ama canlı destek de söyledi kurallar böyle diye ve Amazon'da aldığım zaman satıcı Amazon'un kendi satıcısıydı en azından saçma sapan kuralları yok.

Hocam ama markanın kurallarına gore satıyorlar her ürün için geçerli değil.
Almadan önce araştırsaydınız sizde de suc var interneten ürün almayı biliyorsunuz ama araştırmaya gelince işte sıkıntı.

Hocam sizde açıp açıp beğenmiyorsunuz, araştırın iyisini alın işte satıcıyı niye yalandan yere zor duruma düşürüyorsunuz.

Tüketici haklarına göre hakkı var?

Hocam sizde açıp açıp beğenmiyorsunuz, araştırın iyisini alın işte satıcıyı niye yalandan yere zor duruma düşürüyorsun.

Bende 1 SSD var okuma yazması N11'den aldığım SSD'den daha düşük fakat N11'den aldığım SSD özellik olarak okuma yazma hızı 500'lerde olmasına rağmen daha yavaştı diğer SSD'ye göre bir zahmet beğenmeyeyim kanka.

olabilir ama araştırıp almak işini garantiye sokmak gerek ?
Bende 1 SSD var okuma yazması N11'den aldığım SSD'den daha düşük fakat N11'den aldığım SSD özellik olarak okuma yazma hızı 500'lerde olmasına rağmen daha yavaştı diğer SSD'ye göre bir zahmet beğenmeyeyim kanka.

Marka model neydi eğer aklımdaki ise araştırmadan al mısınız demektir.

Kutusu yırtılmış tekrar sayılamayacak ürünleri geri almıyorlar diye biliyorum eğer üründe sorun yoksa, Amazon dünyanın en zengin 2. kişisinin şirketi olduğu için bu olaylar umurlarında olmuyor ama ufak satıcılara zarar veriyor bu tür şeyler o yüzden keyfine iade edebileceğiniz ürünleri büyük satıcılardan almakta fayda var.

Hocam bildiğim kadarıyla 14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var.
Tabii ürünün kendisine zarar vermemiş olmanız gerekiyordur.
Bkz:
Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (internet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Geri
Yukarı