N11'den alınan SSD'nin iade talebi reddedildi

Bunlar olabilir arkadaşlar. Düşünün ki sırf rengi güzel diye bir ürün aldınız ve size gelen ürün daha cırtlak bir renk çıktı. İade etmek istiyorsunuz. Fotoğrafta öyle değil diye. Bu olabilir.
Olabilir ama şimdi ufak satıcılara zarar veriyor bu kutusu açılmış ürünü tekrar satamıyorlar onu demek istiyorum, Amazon gibi bir yer olsa 50 defa al değiştir ama böyle durumlarda biraz empati yapıyorum ben.

Olabilir ama şimdi ufak satıcılara zarar veriyor bu kutusu açılmış ürünü tekrar satamıyorlar onu demek istiyorum, Amazon gibi bir yer olsa 50 defa al değiştir ama böyle durumlarda biraz empati yapıyorum ben.

Herhangi bir satıcı kanun bilmeden bir işe yatırım yapmamalıdır. Beklenmedik giderler her zaman olur. Yeni kutu alır, onun içine koyar ve tekrar satar. Bunlar bahane değildir. Tüketici de her zaman haklı değildir ama bu konuda haklıdır.

Ürün dışındaki şeyler (kutu vs) bu kapsama girmez. Ürün ve aksesuarları hasar almadıysa satıcı ürünü iade almak zorundadır. Ürünü de yanındaki bandı yırtmadan ya da kesmeden açamayacağımıza göre bu müşteri hatası değildir, zaten kutunun açılması için yapılması gereken şey budur.
bak kanka ben sadece ambalajı yırttım ürüne yemin ederim zarar vermedim çok özenle taktım çalıştırdım ürünü kullanmadım bile sadece test ettim Windows kurdum ve düşük değer verince iade etmek istedim servise gönderdiğim de ise sıkıntı olmadığını söylediler ve hatalı ürün iade edebilmek için servisin size verdiği hata raporu ile verin demişti canlı destek ama adi herifler üründe bir sıkıntı olmadığını söyledi ve hata raporu alamadım

bak kanka ben sadece ambalajı yırttım ürüne yemin ederim zarar vermedim çok özenle taktım çalıştırdım ürünü kullanmadım bile sadece test ettim Windows kurdum ve düşük değer verince iade etmek istedim servise gönderdiğim de ise sıkıntı olmadığını söylediler ve hatalı ürün iade edebilmek için servisin size verdiği hata raporu ile verin demişti canlı destek ama adi herifler üründe bir sıkıntı olmadığını söyledi ve hata raporu alamadım

E tamam ben zaten seni savunuyorum? :)

bak kanka ben sadece ambalajı yırttım ürüne yemin ederim zarar vermedim çok özenle taktım çalıştırdım ürünü kullanmadım bile sadece test ettim Windows kurdum ve düşük değer verince iade etmek istedim servise gönderdiğim de ise sıkıntı olmadığını söylediler ve hatalı ürün iade edebilmek için servisin size verdiği hata raporu ile verin demişti canlı destek ama adi herifler üründe bir sıkıntı olmadığını söyledi ve hata raporu alamadı
Biliyorsunuz SSD amblajlarını açarken illa yırtmak gerekiyor belki bütün SSD lerde öyle değildir ama benim aldığım SSD de öyleydi
E tamam ben zaten seni savunuyorum? :)
kanka biliyorum beni savunduğunu bi anda herkes yazınca kafam karıştı :D
Diyorum adam akıllı SSD alayım forumlarda da tavsiye ediyorlar. Ürün hem bozuk çıkıyor servise veriyorum bişey yok diyorlar iade edemiyorım hem de amblajı açıldı diye iade edemiyorum. Yani ürün illa bende kalacak ve okuma yazması düşük diye ben bunu garantiye vereceğim onu bekleyeceğim felan. Boşuna bu kadar uğraşıyorum burda mağdur olan benim

Son düzenleme:
Herhangi bir satıcı kanun bilmeden bir işe yatırım yapmamalıdır. Beklenmedik giderler her zaman olur. Yeni kutu alır, onun içine koyar ve tekrar satar. Bunlar bahane değildir. Tüketici de her zaman haklı değildir ama bu konuda haklıdır.
Hocam biraz araştırınca bilgisayar parçaları gibi bazı ürünler kutusu açıldığı zaman iade alınmıyor kanunen böyle bir durum var, SSD olayında muhtemelen onun içindedir. Paketi veya Ambalajı Açılan Ürünün İadesi - Avukat Oğuzhan Yazıcı

Biliyorsunuz SSD amblajlarını açarken illa yırtmak gerekiyor belki bütün SSD lerde öyle değildir ama benim aldığım SSD de öyleydi

Diyorum adam akıllı SSD alayım forumlarda da tavsiye ediyorlar. Ürün hem bozuk çıkıyor servise veriyorum bişey yok diyorlar iade edemiyorım hem de amblajı açıldı diye iade edemiyorum. Yani ürün illa bende kalacak ve okuma yazması düşük diye ben bunu garantiye vereceğim onu bekleyeceğim felan. Boşuna bu kadar uğraşıyorum burda mağdur olan benim

Dosya Ekleri

• IMG_20211011_193853.jpg
    IMG_20211011_193853.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 37

Dediğim gibi eğer Tüketici Heyeti'ne giderseniz haklı olduğunuz için onu almak zorunda kalacak. Ama bu ne zaman olur belli olmaz. Bir seneyi bile bulabilir.

O paraya o markamı aldınız hmm garip
Crucial
Samsung
Addlink.
Corsair.
MSI.
Kinsgton
Gigabyte
WD
Gibi markalar bulunurdu ve varda.

Yeni konular

Geri