Nafaka kalkmalı mı?

Benim düşüncem kim çocuğa bakıyorsa o nafaka almalıdır. Ama nafaka durumu kişiler arası değil yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi devlet ödemeli sınırlı süre olmalıdır.
Almanya, Danimarka, İsveç gibi ülkelerde olsak nafaka ne derim de, ülkemizde bazı adamlar kendilerine eş değil adeta köle alıyor. 18 yaşında evlenip hiç çalışmasına izin verilmemiş bir kadın 45 yaşından sonra boşanınca ne iş yapıp geçinecek? Böyle kadınlar çevrenizde illa vardır benim çevremde de var. Nafaka ülkemizde şart. Onun dışında çalıştığı belirlenen, evlenen vs gibi kadınların nafakası kesilmeli tabii.
En doğru yorum olabilir.

Siz çok sığı yorum yapıyorsunuz. İnanılmaz bir durum. Kadın demek vajina mıdır? Önce gidin kendinize çekidüzen verin biraz zekanızı geliştirin sonra eleştirmeye gelin. Nafaka veriliyor çünkü ülkemizde genel manada kadınların evde oturmaları ve çocuk bakmaları bekleniyor o yüzden de iş hayatında yer almıyor. Boşanınca işsiz kaldığı için olabilir. Önce bu anlayışı değiştirmeliyiz. O sebeple boşanan kişiye iş bulana kadar sınırlı ay devlet nafaka ödemli diyorum zaten. Hem çalışıp hem nafaka almak saçma diyorum.
Böylesi daha kötü, devletin oradan buradan halktan, bizlerden kestiği vergi, KDV belki de sırf nafaka almak için evlenip boşanan bir kadına mı gidecek?
Hiç sanmıyorum. Çalışıncaya kadar nafaka verilmesinin de limiti olmalı, 2-3 ay gibi. Dahasına kendi işinin çaresine bakmalı artık. Sonuçta o da bir birey ve hukuki olarak eşit bir ortamda yaşıyoruz.

@Shinya Kogami Evde oturup çocuk bakmak yerine iş hayatına atıldıklarında ahlak polisleri onları dövüp hapse atıyordu, unutmuşum. 🤣

Evlenmeden önce çalışmaya devam edeceğini söyleyip anlaşsınlar o zaman.
Ben çalışmaya devam edip eve bakıcı tutacağım dediği zaman gene ahlak polisleri devreye giriyor tabii, unutup duruyorum. :p

Sen savunmaya devam et bu durumu, başına geldiğinde de bakalım savunacak mısın. :D
Erkeğin ödediği nafakayı erkek arkadaşlarıyla çatur çutur eziyorlar.

Böylesi daha kötü, devletin oradan buradan halktan, bizlerden kestiği vergi, KDV belki de sırf nafaka almak için evlenip boşanan bir kadına mı gidecek?
Hiç sanmıyorum. Çalışıncaya kadar nafaka verilmesinin de limiti olmalı, 2-3 ay gibi. Dahasına kendi işinin çaresine bakmalı artık. Sonuçta o da bir birey ve hukuki olarak eşit bir ortamda yaşıyoruz.
Vergi ile nafakanın alakası yok çalışan adamın maaşından kesilip eşine veriliyor.

İyi okumamışsınız tekrar okuyum lütfen. Tek seferlik boşanmaya diyorum. Sistem kandırılmasın diye. O kısmı iyi okuyun.

@Shinya Kogami evde oturup çocuk bakmak yerine iş hayatına atıldıklarında ahlak polisleri onları dövüp hapse atıyordu, unutmuşum. 🤣

Ben çalışmaya devam edip eve bakıcı tutacağım dediği zaman gene ahlak polisleri devreye giriyor tabii, unutup duruyorum. :p

Sen savunmaya devam et bu durumu, başına geldiğinde de bakalım savunacak mısın? :D

Niye bu kadar gerginsiniz?

@Shinya Kogami Evde oturup çocuk bakmak yerine iş hayatına atıldıklarında ahlak polisleri onları dövüp hapse atıyordu, unutmuşum. 🤣

Sen savunmaya devam et bu durumu, başına geldiğinde de bakalım savunacak mısın? :D

Kocası izin vermiyor? Evlenmeden önce erkekler her şeye tamam diyor sonra iş değişiyor zaten. Başına gelip seni zorlaması bir gerçeği değiştirmez.

Vergi ile nafakanın alakası yok çalışan adamın maaşından kesilip eşine veriliyor.
Sizin dediğinizi diyorum ben, devlet nafaka ödemeli yazdınız ya hani.
Siz çok sığı yorum yapıyorsunuz. İnanılmaz bir durum. Kadın demek vajina mıdır? Önce gidin kendinize çekidüzen verin biraz zekanızı geliştirin sonra eleştirmeye gelin. Nafaka veriliyor çünkü ülkemizde genel manada kadınların evde oturmaları ve çocuk bakmaları bekleniyor o yüzden de iş hayatında yer almıyor. Boşanınca işsiz kaldığı için olabilir. Önce bu anlayışı değiştirmeliyiz. O sebeple boşanan kişiye iş bulana kadar sınırlı ay devlet nafaka ödemli diyorum zaten. Hem çalışıp hem nafaka almak saçma diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı