Namaz vs Yoga

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İkisi de olmaz.

Müslüman olmak zorunda mı? Yeni nesil'in din kitaplarını okuyarak cahillikten kurtulduğuna dair bir çalışma var mı? Anlamadım?

Herkes bu ülkede özgürdür ve istediği tarafı tutabilir. Bunu sorgulama hakkına sahip değilsin ve hiç kimse sahip değildir. Herşeyi çalışmaya dayandırmayın. İnsanlar bildikleri ve inandıklarını savunabilir. Belki de vardır da açığa çıkmıyordur böyle bir çalışma? Malum dünya yahudi sistemiyle yönetildiği için. Şimdi birilerine sorsak hristiyanlık en iyi dindir der. Çünkü adamlar dilini, dinini her yere en iyi ve en güzel şekilde tanıtmayı başarmış ve tanıtıyorlar. Bazı müslümanlar onların yaşantılarına ve dinlerine özenmiyor değiller. Gerçekten gidişatımız hiç iyi değil Allah sonumuzu hayretsin... Bu konuyu da açan arkadaş ortalığı karıştırmak ve provokasyon amaçlı olarak açıldığını düşünüyorum. Moderasyon, din ve siyaset içeren konuları niye onaylarlar onuda anlamak güçtür...

İkisi de belli kişilere göre ibadet sayılıyor. Tercihiniz hangisinden yana olur?
Bu son derece saçma bir soru. Kişinin inancına göre birinin yapılması ibadet diğeri keyfe kalmış ise eğer her neye inanırsa inansın ibadet öncelikli gelir. Senin derdin tek tek kimin neye inandığını sormak ise benim inancıma göre namaz farz,yoga ise spordan ibarettir.

Herkes bu ülkede özgürdür ve istediği tarafı tutabilir. Bunu sorgulama hakkına sahip değilsin ve hiç kimse sahip değildir. Herşeyi çalışmaya dayandırmayın. İnsanlar bildikleri ve inandıklarını savunabilir. Belki de vardır da açığa çıkmıyordur böyle bir çalışma? Malum dünya yahudi sistemiyle yönetildiği için. Şimdi birilerine sorsak hristiyanlık en iyi dindir der. Çünkü adamlar dilini, dinini her yere en iyi ve en güzel şekilde tanıtmayı başarmış ve tanıtıyorlar. Bazı müslümanların onların yaşantılarına ve dinlerine özenmiyor değiller. Gerçekten gidişatımız hiç iyi değil Allah sonumuzu hayretsin... Bu konuyu da açan arkadaş ortalığı karıştırmak ve provokasyon amaçlı olarak açıldığını düşünüyorum. Moderasyon, din ve siyaset içeren konuları niye onaylarlar onuda anlamak güçtür...

Hocam sen konuyu yanlış anlamışsın. Ben sorgulamıyorum zaten benim arkadaşa sorduğum soru farklı, arkadaş sanki insanlar bir şeye mecbur inanmalılar gibi bir yorum da bulunmuş. ''Yeni nesil Kuran okumadıkları için çok cahil.'' Okumak zorunda mıdır? Ben onu söylüyorum, sadece Kur'an değil bütün kitaplar için söylüyorum bunu. Ben her zaman insanların inancına saygılı oldum, ama benim görüşüme saygı duyanları az gördüm.

Herkes bu ülkede özgürdür ve istediği tarafı tutabilir. Bunu sorgulama hakkına sahip değilsin ve hiç kimse sahip değildir. Herşeyi çalışmaya dayandırmayın. İnsanlar bildikleri ve inandıklarını savunabilir. Belki de vardır da açığa çıkmıyordur böyle bir çalışma? Malum dünya yahudi sistemiyle yönetildiği için. Şimdi birilerine sorsak hristiyanlık en iyi dindir der. Çünkü adamlar dilini, dinini her yere en iyi ve en güzel şekilde tanıtmayı başarmış ve tanıtıyorlar. Bazı müslümanlar onların yaşantılarına ve dinlerine özenmiyor değiller. Gerçekten gidişatımız hiç iyi değil Allah sonumuzu hayretsin... Bu konuyu da açan arkadaş ortalığı karıştırmak ve provokasyon amaçlı olarak açıldığını düşünüyorum. Moderasyon, din ve siyaset içeren konuları niye onaylarlar onuda anlamak güçtür...
+1

Size katılıyorum. Biri geliyor saçma sapan bir soru atıp gidiyor ve geriye buradaki insanların tartışması kalıyor. Gidişat pek iyi değil.

"Namaz vs Yoga" soruya bak çay demle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisinin tercih edildiğini sormuş arkadaş, bu şekilde tepkiniz gereksiz bence :)
@Recep Baltaş Bence kilitlenmeli, gereksiz uzayacak. Zaten insanlar işine gelenlere cevap verebiliyor, diğerlerine veremiyor.

Biraz daha açık kalsın bence merak ediyorum insanların saygı düzeyini :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı