Nanokatalog Dolandırıcılığı

WhySansae

Decapat
9 Ay önce bir anakart sipariş ettim 5 ay boyunca gelecek gelecek diye oyaladılar. Ondan sonra iptal ettirdik siparişi 2 hafta içinde para gelecek dediler 1 bucuk ay oldu tüketici haklarına şikayet ettik itiraz etmişler olan paraya oldu dava açılması lazımmış. Siz siz olun sakın nanokatalogdan bir ürün almayın benim başım yandı sizinki yanmasın iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
9 Ay önce bir anakart sipariş ettim 5 ay boyunca gelecek gelecek diye oyaladılar. Ondan sonra iptal ettirdik siparişi 2 hafta içinde para gelecek dediler 1 bucuk ay oldu tüketici haklarına şikayet ettik itiraz etmişler olan paraya oldu dava açılması lazımmış. Siz siz olun sakın nanokatalogdan bir ürün almayın benim başım yandı sizinki yanmasın iyi akşamlar.
İtiraz mı etmişler? Geçmiş olsun. Bana da ettiler. 1 yıl oldu itiraz açılalı. Halen uğraşmaktayım. Bu firmadan ürün almayın.

Öncelikle geçmiş olsun dilerim. Umarım yakın zamanda probleminiz çözülür. Şahsen internet'te özellikle sistem parçalarına bakarken, alıcağımın yerin bayisi var mı yok mu diye kontrol ederim. Çünkü bu tarz sitelerden 2-3 TL'lik ürünler almıyoruz sonuçta. Ha belki alıcağın yere güvenirsin ancak, kargoda sorun yaşarsın yada gecikme olur bir sürü olasılık var. Ben gözümle görmeden test etmeden almama taraftarıyım genelde.

Neden dava açmadınız? Dava açarak; beklediğiniz süre boyunca oluşan mağduriyetinizi, paranızın alıkonulması gerekçesiyle şikayet edebilir ve fazlasıyla geri alabilirsiniz. Zor bir şey değil. Çoğu kişi uğraşmak istemediğinden veya korktuğundan bu gibi kuruluşlar halen ayakta ve milletin cebindeki üç kuruşu söğüşlüyor. E-ticarette belirtilen zamanda ürün tedariği yapılmaması ise yasa dışı. Tanıdıklarınız vasıtasıyla avukat arayın, yoksa da tecavüzcünün, hırsızın, pedofililerin bile avukat tuttuğunu hatırlatayım canım ülkemde. Dava kazanılınca avukat masraflarını kaybeden tarafa ödetir. Haklısınız ve hakkınızı alırsınız.

İyi bir firma idi. Türkiye de olmayan ekstra markaları İnno 3D vs bilgisayar bileşenleri olarak yurt dışından getirip kargo süresi 15 gün olarak getiriyorlardı. Lakin artık son dönemler de gümrükten mi geçmez parasını çok bulurlar diye almayıp size de paranızı göndermiyorlar diye düşünüyorum. Bir daha kimse ürün almasın.

Neden dava açmadınız? Dava açarak; beklediğiniz süre boyunca oluşan mağduriyetinizi, paranızın alıkonulması gerekçesiyle şikayet edebilir ve fazlasıyla geri alabilirsiniz. Zor bir şey değil. Çoğu kişi uğraşmak istemediğinden veya korktuğundan bu gibi kuruluşlar halen ayakta ve milletin cebindeki üç kuruşu söğüşlüyor. E-ticarette belirtilen zamanda ürün tedariği yapılmaması ise yasa dışı. Tanıdıklarınız vasıtasıyla avukat arayın, yoksa da tecavüzcünün, hırsızın, pedofililerin bile avukat tuttuğunu hatırlatayım canım ülkemde. Dava kazanılınca avukat masraflarını kaybeden tarafa ödetir. Haklısınız ve hakkınızı alırsınız.
Zaten davaya dönüştürüyorlar itiraz ederek. Benim 1 yıl oldu, hakem heyeti başvurusunu kazandım. İtiraz ettiler, dava oldu artık. Benim avukatım yok, kendim hazırlıyorum belgeleri. Onların maalesef avukatı var.

Geri
Yukarı