Narkoz verilince ne oluyor?

Deneyimlerimi aktaracağım, ne zaman kendime gelirsem tabii 😁 Umarım ağzımdan söylememem gereken şeyler çıkmaz.

5-10 saniye konuşup geri uykuya dalarsın büyük ihtimalle dediklerini de hatırlamazsın. Narkoz yiyince çok rahat 1 gün boyunca kendin olmuyorsun.

Ben acıktım deyince tavuk döner getirmişler neyse yanımda duruyor dürüm bir ısırık alıp yiyorum uyuyorum 2-3 saat geçmiş. tekrar ısırık öyle ertesi güne kadar zor bitti.

Daha 2 hafta önce oldum. Narkozu verdiklerinde öyle yavaş yavaş gitme, uyku hissi falan yok birkaç saniye ya geçiyor ya geçmiyor bilinç tık gidiyor zaten. Sonra gözünü bi' açıyorsun sedyedesin. Benden önce narkoz verilen kız odaya geldiğinde saçma sapan bir sürü şey söyledi dakikalarca sonra bitti mi falan demeye başladı. Ben bilincim geldiğinde sedyeye yerleştirilirken hemşire ile Cengiz Han Türk mü Moğol mu tartışması yapıyordum. Konu oraya nasıl geldi, daha öncesinde ne söyledim bilmiyorum. Odaya götürecek hemşireler geç geldiği için ameliyathane çıkışında içerideki hemşireler ile biraz sohbet etmişim.

İşlemin kaç dakika sürdüğüne göre değişir. Mesela bir önceki işlemde 2 saat narkoz etkisinde kaldığım için @kino 'nun dediği gibi 1 gün kendime gelemedim. Bu işlem yarım saat sürdü, kendime gelmem çok uzun sürmedi.

Geri
Yukarı