Narkoz verilince ne oluyor?

Xevanior

Megapat
Makaleler
13
Kıl dönmesinden dolayı ufak bir ameliyat geçireceğim, normalde lokal olacağını sanıyorduk ama genel anestezi yapılacağını söyledi. Daha önce yaşayan var mı bu durumu? Daha önce narkoz yedim ama çok küçüktüm, hatırlamıyorum.

Narkoz, hastayı bilinçli olarak uyutmak için yapılan bir işlem. Temel amaç, geçici ve kontrollü bir bilinç kaybı. Bu bilinç kaybı, hastanın prosedür veya ameliyat sırasında herhangi bir ağrı, rahatsızlık veya stres hissetmemesini sağlıyor. Narkozda verilen maddelerin etkisi geçince yavaş yavaş uyanıyorsunuz.

Kıl dönmesinden dolayı ufak bir ameliyat geçireceğim, normalde lokal olacağını sanıyorduk ama genel anestezi yapılacağını söyledi. Daha önce yaşayan var mı bu durumu? Daha önce narkoz yedim ama çok küçüktüm, hatırlamıyorum.
Korkulacak bir sey yok bence herkesin hayatinda bir kere deneyimlemesi gerek. Gayet dinc bi sekilde masada yatarken doktorlara bakiyorsunuz sonrasini hatirlamiyorsunuz. Ve bianda burusuk gozlerle etrafinizda ailenize bakiyorsunuz. Enteresan.

Hocam damar yoluna verildikten yaklaşık 7-8 saniye sonra anında gidiyorsunuz. İşlem bittikten sonra yavaş yavaş uyanıyorsunuz.

Korkulacak bir şey yok bence herkesin hayatinda bir kere deneyimlemesi gerek. Gayet dinc bir sekilde masada yatarken doktorlara bakiyorsunuz sonrasini hatirlamiyorsunuz. Ve bir anda burusuk gozlerle etrafinizda ailenize bakiyorsunuz. Enteresan.

Vallahi hocam ben de merak ediyorum nasıl bir şey yaşayacağım diye 😀 Bu sabah olacağım bakalım, hayırlısı.

Etkisini gösterdiği sırada kulaklarda "vaca vaca vaca vaca" diye sesler yankılanıyor en azından ben böyle deneyimledim başınız dönmeye sesler kısılmaya başlıyor gözleriniz kapanıyor sonra anında tekrar uyanıyorsunuz daha doğrusu öyle hissediyorsunuz.

Geri
Yukarı