Naruto serisi izlenir mi?

Sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim, bu sıraya göre izleme kararı aldım. Bir sorum daha var, filler bölümler özet bölümler mi oluyor?

Rica ederim, filler bölümler adında belirttiği gibi doldurma bölümler. Ana hikayeyle alakası olmayan bölümlerdir. Özellikle Narutoda izlenmesini tavsiye etmiyorum.

Filler bölümler mangada olmayan, ana hikayeyi etkilemeyen bölümler oluyor. Tabii bazen filler olsa bile ana hikayeyi daha iyi anlamanız için bilgi de verebiliyorlar.
Benim ilk izlediğim anime olur Naruto. İlk izlediğim anime olduğu için epey mutluyum. Hâlâ hikâyesi çok güzel geliyor :).

Teşekkürler, kimetsu no yaiba bitirdim mangasını okuuyorum, sword art Online 2. sezon 20'li bölümlerde bırakmıştım, Jojo'nun çizimleri pek hoşuma gitmiyor, my Hero academia bitirdim, ansatsu kyoushitsu mangasını okuyorum, ve Bleach'te 30'lu bölümlerdeyim. Dr stone de arşivimde duruyor fakat başlamadım. Teşekkür ederim önerileriniz için.

Sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim, bu sıraya göre izleme kararı aldım. Bir sorum daha var, filler bölümler özet bölümler mi oluyor?

Cevap gelmemiş, belki bulmuşsundur ama söyleyeyim. Hayır. Konuyla alakasız boş bölümler. Anime mangaya paralel ilerlediği için manga çıkmayan zamanlarda insanlar sıkılmasın diye yayınlanıyor diye biliyorum. En azından Naruto için böyle duymuştum

cevap gelmiş..

Direkt sırayla gitmene pek gerek yok bence movieler açısından.
1-Naruto
2-Naruto Shippuden
3-Boruto
şeklinde izlemen lazım. Naruto çıktığı dönemde çıkan birçok moviesi var ve bunları çıkış tarihlerine bakarak tek tek izlemek pek mantıklı olmaz bence. Naruto ve Naruto Shippuden bitince baştan sonra tüm movieleri izlemiştim ben. Ek olarak The last: Naruto the movie borutodan önce çıkmış bir moviedir. Yani borutodan önce izlemen gerekiyor, Boruto: Naruto the Movie de aynı şekilde.

Filer bölümleri de atlamanı önermem. Narutoyu ne kadar geç bitirirsen o kadar iyi, maraton koşmuyorsun sonuçta. Hızlı bir şekilde ana hilkayeyi bitirmenin sana ne faydası var? Tadını çıkara çıkara izlemen gerekir Narutoyu, zaten bitmesine yakın iyi ki bitirdim değil, keşke bitmeseydi diyeceksin çok büyük ihtimalle. Eğer bunu demeyeceksen sonuna kadar izlemesin zaten. Narutonun güzelliği bütün karakterlerine değer vermesinden gelir zaten. Ben izlerken hangi bölüm fiiler, hangisi değil diye araştırmadığımdan şu bölüm önemli ve sen fiilerleri atladığın için bunu anlayamazsın tarzında bir açıklama yapamam ama zaten kurgu olan bir evrenin içinde içinde yan karakterlerin hikayelerini ve bazı tamamen bağımsız çerez bölümler içermesi neden sizi rahtsız ediyor ki? Fiiler bölümleri zaman kaybı olarak görüyorsanız zaten Narutoyu veya kurgu olan her şeyi zaman kaybı olarak görmeniz gerekir bence. Manga ile anime arasını açmak için yine aynı yazar tarafından kurgulanmış bölümleri neden gereksiz bulursunuz anlam veremiyorum. Mantıklı bir karşı fikriniz varsa yazın, tartışalım.

Konunun hortlamış olduğunu yeni fark ettim...

Son düzenleme:
Merhaba, naruto serisine başlamak istiyorum. İzleme sırasına baktım fakat internette birçok farklı bilgi var. Nasıl başlamalıyım? Aklımda şöyle bir şey var:
1- Naruto,
2- Naruto shippuuden,
3- Boruto,
4- The last: Naruto the movie.

Yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca bu seri hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?
Sonradan okuyacaklar için yazıyorum sırası
Naruto-Naruto Shippuden- Naruto The last movie- boruto Naruto next generation narutoyu izlemenizi öneririm spoilersiz bitirirseniz aşırı iyi bir seri oluyor her duyguyu yaşatıyor şahsen ninja temalı anime veya izlenecek şeyler beni kendisine çekiyor ama boruto baya kötü oluyor ninjalik falan kalmıyor teknoloji devrine geçip 20 yıldır çalışıp hokage olan narutoyu az bir gücü olan kişiye teknolojik alet takılıp narutodan katlarca güçlü olması insanın sinirini bozuyor ninjalik devri bitiyor desek yeridir. Naruto serisi daha çok hitap ediyor insana fillerlari atlayabilirsiniz fillerlar mangada geçmeyen non canon yani serinin işleyişini değiştirmeyen fazla bölüm olsun diye konulan bölümlerdir isterseniz izleyedebilirsiniz tabi eğlenceli fillerlar da var iyi seyirler izleyeceklere 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı