NASA, Dünya'nın sonunun geleceği zamanı hesapladı

Sana, ne zaman kopacak diye kıyamet vaktini soruyorlar. De ki; onun bilgisi yalnızca Rabbimin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan O'ndan başkası değildir. Onun ağırlığına göklerde ve yerde dayanacak bir kimse yoktur. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu çok iyi biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki, onun bilgisi Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler. (A'RAF/187)

Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah'a aittir. Kıyametin kopuşu yalnız bir göz kırpması veya daha az bir zamandan başkası değildir. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir. (NAHL/77)
Bak yine geldi.
Niye bu konuyu açtığıma dair bir örnek daha.

Yalan dolan şeyleri kendinize saklayın lütfen.

Kuran hiçbir bilimsel veri içermiyor.

Benim inancım bu yönde kuranın yaratıcı tarafından indirilen bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Bizden daha zeki olduklarını hesaba katarsak o kadar da düşük değil.
Umarım bizden daha zekidirler. Hep öyle anlatıldı, öyle öğretildi. Ama bir de bunun diğer yüzü var. Bizden daha aptal olabilirler, bir Homo Erectus kadar gelişmiş olabilirler. Bunu da hesaba katmak lazım.

O zamana kadar Tip 5 medeniyet seviyesini geçeriz herhalde :) Bir Combine saldırısına uğramazsak tabii :D Anlayan anladı :)

Bak yine geldi.
Niye bu konuyu açtığıma dair bir örnek daha.

Haklısın ben fazla görüş olsun diye attım zaten ülkenin çoğunluğuda müslüman diye böyle bir şey attım.

Umarım bizden daha zekidirler. Hep öyle anlatıldı, öyle öğretildi. Ama bir de bunun diğer yüzü var. Bizden daha aptal olabilirler, bir homo erectus kadar gelişmiş olabilirler. Bunu da hesaba katmak lazım.

Belki de bizden zeki olmalarını istemeyiz.

Barış canlısı olurlar mi bilemeyiz sonuçta :)

Güneş'in kırmızı dev olacağını hesaba katarsak bence geç bile yaşanamaz oluyor. Asimov yine tutturuyorsun şöyle şeyleri hayranım sana be adam.

Yeni konular

Geri
Yukarı