Nasıl arkadaş edinilir?

ofsaytkaan31

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500, GTX 1650, 16GB RAM
Meslek
Öğrenci
12. sınıfım ve bu sene mezun olacağım. Lise'den başka hiç arkadaş ortamım yok. Okul bittikten sonra kimse kimsenin yüzüne bakmayacak diye düşünüyorum. Liseden sonra yalnız kalmamak için arkadaş edinmek istiyorum. Ama çok içine kapanık biriyim kimse benimle konuşmak istemedikçe kimseye selam bile vermem. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

12. sınıfım ve bu sene mezun olacağım. Lise'den başka hiç arkadaş ortamım yok. Okul bittikten sonra kimse kimsenin yüzüne bakmayacak diye düşünüyorum. Liseden sonra yalnız kalmamak için arkadaş edinmek istiyorum. Ama çok içine kapanık biriyim kimse benimle konuşmak istemedikçe kimseye selam bile vermem. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Güzel kok güzel saç stili yap ve terbiyeli ol. Sakın asosyal olma gerektiğindede sesin çıksın.

Aslansın kaplansın saçını mutlaka kesiyorsun ve yapıyorsun bunu gören sana 2. defa bakacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yazın insanlarla sürekli iletişim halinde olduğun bir işe girerseniz bunu yenebilirsiniz diye düşünüyorum garsonluk, yetkili servis gibi gibi.

Gerçekten kelim hocam. Yaz geliyor diye 5'e vurdurmuştum ama bana yakıştığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başkası için kendisini değiştirecekse hiç hareket etmesin daha iyi.
Hocam fena mı olur, arkadaşın yanında 4 hatun gezer.
Gerçekten kelim hocam. Yaz geliyor diye 5'e vurdurmuştum ama bana yakıştığını düşünüyorum.
Bu ciddi çok avantaj bu arada, bir de milliyetçi bıyığı bırakırsanız ama sakalsız çok güzel bir yüzünüz olur.

Senin yaşadığın senaryonun bir benzerini ben de yaşamaktan korkuyorum tek farkı lise değil benim de üniversite bitiyor dostum bitince gerçekten çevremde pek biri kalmayacak büyük ihtimal ben de bu açıdan zorluklar yaşayacak gibiyim maalesef çok çevrem değişti hayat şartları dolayısıyla bu da ayrı bir etkendi pek durağan bir hayatım olmadı ama bunun için ne yapmalısın bence sosyal medyaya atıl bak birilerine istek yolla tanış etkinliklere katıl (konser vs) oradan birilerini bulursun mutlaka yani artık her şey bir telefon uzağına bakıyor önceden olsa bu kadar sosyal medya kullanan da olmazdı şimdi neredeyse herkes kullanıyor bir platform yani önerilerim genel olarak böyle diyebilirim hocam maalesef bu durumu tek sen yaşıyorsun sanma hayat bazen bu noktaya getirebiliyor insanı ister istemez ama işte tanışmaya bak sosyal platformlar aracılığıyla zaten tek yapabileceğin şey bu başka pek de bir yolu olacağını sanmam ve de etkinlikler işte tabi girişken de olmak önemli bu bağlamda aynı zamanda özgüven de bu ikili bir arada olursa yaparsın bence

Son düzenleme:
Hocam girişken olmalısın. Üniversitedeki insanlarla konuş kaynaş. Soru sor onlarda sana sorsun. Etkinlik olduğu zaman katıl. Bu diğer cevaplar çok saçma geldi bana..

Geri
Yukarı