Nasıl değişebilirim?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu sene 9. sınıfa yeni geçtim. LGS de kaydırma hatası yaptım ve 430 puan aldım yüzde 6'lık dilime girdim. Sonucun pek iyi olmadığını ancak kötü de olmadığını biliyorum. Ancak kesinlikle potansiyelim daha yüksek ve iyi. İleride 50 60 bin arası sıralama yapmak istiyorum. Çok mu zor? Bizim liseden çok yapan var. Yapabilir miyim? Bu sıralama ne kadar zorluktadır? Sınava giren abilerim yazarsa sevinirim.
Bu ayrı bir paragraftı şimdi ise diğer sorunum kendimi çok küçük yaşta hissediyorum. Arkadaşlarımla buluştuğumda vs. hep kendimi 7 8 yaşında gibi hareketler yapıyorum diye hissediyorum. Sevgi ile yetiştim sanırım ondan :D bunu nasıl yenebilirim? Bu arada sanırım tam olarak ergenliğe girmedim daha.

Merhaba. Bu sene 9. sınıfa yeni geçtim. LGS de kaydırma hatası yaptım ve 430 puan aldım yüzde 6'lık dilime girdim. Sonucun pek iyi olmadığını ancak kötü de olmadığını biliyorum. Ancak kesinlikle potansiyelim daha yüksek ve iyi. İleride 50 60 bin arası sıralama yapmak istiyorum. Çok mu zor? Bizim liseden çok yapan var. Yapabilir miyim? Bu sıralama ne kadar zorluktadır? Sınava giren abilerim yazarsa sevinirim.
Bu ayrı bir paragraftı şimdi ise diğer sorunum kendimi çok küçük yaşta hissediyorum. Arkadaşlarımla buluştuğumda vs. hep kendimi 7 8 yaşında gibi hareketler yapıyorum diye hissediyorum. Sevgi ile yetiştim sanırım ondan :D bunu nasıl yenebilirim? Bu arada sanırım tam olarak ergenliğe girmedim daha.

Bir ara bende öyle idim geçen sene değiştim. LGS'den 390 falan gibi bir puan aldım memnun değilim daha iyisini yapabilirdim ama en azından geçen senem çok zevkli ve eğlenceli geçti, hayatımın en eğlenceli eğitim öğretim senesiydi açıkçası bu yüzden pişman değilim. Bu küçük yaşta hissetme olayının biraz ders çalışmakla alakası olduğunu düşünüyorum. Şu ana kadar tanıdığım bütün ders çalışan arkadaşlarım ders çalışmayı bırakınca sınavdan sonra sanki yaşayamadıkları çocukluklarını yaşıyorlarmış gibi davranıyorlar.

Daha 9. sınıfsın elbette bazı çocukça davranışların olacak, lise seni büyütür hiç merak etme. Bu arada değişmek için sen de çabalayacaksın tabii ki. Bunu biraz açayım; çevrendeki insanlar da seni etkiler, edindiğin alışkanlıklar ve hobiler de seni etkiler. Hobin yoksa hobi edin, mesela kitap okuyabilirsin veya spor faaliyetlerine bir göz at. Bunları yaparken çok da takma yaşın ilerledikçe büyüdüğünü, olgunlaştığını hissedeceksin zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı