Nasıl dış görünüşümü iyi yapabilirim?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 316

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Yaşım 17. boyum 1.80 kilom 97. yağ oranım var. Nasıl desem yani ortamda bir çekiciliğim yok. Göbeğim var. Bu durumdan çok rahatsızım. Daha olgun durmak istiyorum. Ortamda çok geri planda kalıyorum. Fitness'a mı gitmem lazım? Gittiğimde ne yapacağımı bilmiyorum. Diyette mi yapmam lazım? Giyi mim çok kötü. Daha olgun durmak istiyorum. Triko kazak, kot ve kaşe kaban giymek istiyorum. Onları alırım sorun değil de. Sizin vereceğiniz tavsiyeler neler?

Göbeğim var. Bu durumdan çok rahatsızım. Daha olgun durmak istiyorum. Ortamda çok geri planda kalıyorum. Fitness'a mı gitmem lazım?
Evet gitmelisin.

Gittiğimde ne yapacağımı bilmiyorum.
Oradaki hocalar sana ne yapacağını anlatacaklar.

Diyette mi yapmam lazım?
Elbette aynı anda diyette yapmalısın.

Giyimim çok kötü. Daha olgun durmak istiyorum. Triko kazak, kot ve kaşe kaban giymek istiyorum.
Lise öğrencisi için fazla ağır bir tarz olur. Size göre ideali hoodie veya sweatshirt altına da gideceğiniz yere göre pantolon veya eşofman.

Evet gitmelisin.
Daha önceden gitmiştim. Verim alamamıştım. Ama yine gideceğim. Aylık 800 lira mı ne olmuş ?

Oradaki hocalar sana ne yapacağını anlatacaklar.
Oradaki hocalar ilgilenmiyorlar.

Elbette aynı anda diyette yapmalısın.
Diyetisyene gitmeme gerek var mı ?

Lise öğrencisi için fazla ağır bir tarz olur. Size göre ideali hoodie veya sweatshirt altına da gideceğiniz yere göre pantolon veya eşofman.
Ben ağır kombin seviyorum. Gerçekten öyle seviyorum. Diğer tarz hiç sevmiyorum. Nefret ediyorum.

Yaşım 16 kilo 119 çok mutluyum dış görünüşümde umurumda değil kafa rahat.
Ben mutlu değilim ama. Siz mutlu olabilirsiniz orası ayrı konu. İltifat alıyor musunuz ? Kızlar sizi beğeniyor mu ? Ortamlarda nasılsınız ? Yaşın daha çok küçük. Kilo ver, ileride pişman olursun.

Daha önceden gitmiştim. Verim alamamıştım. Ama yine gideceğim. Aylık 800 lira mı ne olmuş ?
Hemen verim almayı beklemeyin, vücuttaki değişimi görmeniz en az 3 aydan başlıyor. Aylık fiyatı şehirden şehire semtten semte değişiyor.
Oradaki hocalar ilgilenmiyorlar.
İlk başta anlaşırken bana bir program yapmanızı istiyorum diye anlaşmalısın, yoksa geneli ilgilenmiyor. Zaten başta verdikleri programı 1-2 ay uyguladıktan sonra kendiniz de programı geliştirmeye başlıyorsunuz.
Diyetisyene gitmeme gerek var mı?
Gitmeden de bir şeyler yapılabilir bence, bende sizin gibiydim spor ayrı bir zevk katıyor hayatınıza, diyet de onun yanında gidiyor zaten.
Ben ağır kombin seviyorum. Gerçekten öyle seviyorum. Diğer tarz hiç sevmiyorum. Nefret ediyorum.
O zaman orası size kalmış.

Yaşım 16 kilo 119 çok mutluyum dış görünüşümde umurumda değil kafa rahat.
Uzun vadede bu şekilde devam etmemeye çalışın, sağlık problemleri yüzünden üzülebilirsiniz.

Hemen verim almayı beklemeyin, vücuttaki değişimi görmeniz en az 3 aydan başlıyor. Aylık fiyatı şehirden şehire semtten semte değişiyor.
Nasıl desem ? Arkadaşlarım spordan sonra her yeri ağrıyordu. Benim hiçbir yerim ağrımıyordu. Boşa yapıyormuş gibime geliyordu.

İlk başta anlaşırken bana bir program yapmanızı istiyorum diye anlaşmalısın, yoksa geneli ilgilenmiyor. Zaten başta verdikleri programı 1-2 ay uyguladıktan sonra kendiniz de programı geliştirmeye başlıyorsunuz.
Yazmıyorlar bile. Çekmeceden çıkarıp fotoğrafını çek diyorlar. Kiloma boyuma bile bakmıyorlar.

Gitmeden de bir şeyler yapılabilir bence, bende sizin gibiydim spor ayrı bir zevk katıyor hayatınıza, diyet de onun yanında gidiyor zaten.
1 Hafta sonra gitmeyi düşünüyorum hocam.

O zaman orası size kalmış.
Teşekkür ederim.

Uzun vadede bu şekilde devam etmemeye çalışın, sağlık problemleri yüzünden üzülebilirsiniz.
Bende o yaşta olsam az yerdim. Çok pişmanım.

Nasıl desem ? Arkadaşlarım spordan sonra her yeri ağrıyordu. Benim hiçbir yerim ağrımıyordu. Boşa yapıyormuş gibime geliyordu.
İlk başlardaki ağrı herkeste olmayabilir, vücudun hamlık durumuna bağlı. Demek ki arkadaşınızın vücudu daha hazırlıksızmış spora bu normal bir şey. Yaptığınız hiçbir hareketi doğru yaptığınız sürece boşa yapmıyorsunuz emin olun.
Yazmıyorlar bile. Çekmeceden çıkarıp fotoğrafını çek diyorlar. Kiloma boyuma bile bakmıyorlar.
Başka salona bakın, uzak olsun ama düzgün olsun bence değer.

Salon zaten çok düzgün. Tüm arkadaşlarım da oraya gidiyor. Yani başka yere gidemem. Evim yakım.
O zaman giden arkadaşlarınızdan destek alın, başlangıç olarak ne yapmanız gerektiğini onlardan öğrenmeye çalışın. Bir de Instagram'daki spor hocalarını da takip edin derim, yararlı bilgiler paylaşıyorlar buna ek olarak sağlıklı diyet tarifleri de paylaşıyorlar.

O zaman giden arkadaşlarınızdan destek alın, başlangıç olarak ne yapmanız gerektiğini onlardan öğrenmeye çalışın. Bir de Instagram'daki spor hocalarını da takip edin derim, yararlı bilgiler paylaşıyorlar buna ek olarak sağlıklı diyet tarifleri de paylaşıyorlar.
Hocam iyi ki sizi tanımışım. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı