Nasıl kas yapabilirim?

Şimdi, şunları yapmayacaksan başlamadan bitir;

- Erken uyuyacaksın.
- Düzenli besleneceksin, protein veren yiyecekleri yiyeceksin.

Evet, bunları yapacaksan devam edelim. İlk öncellikle direk "dumbell" almana gerek yok "şınav, mekik" ile başla 1 ay boyunca istikrarlı bir şekilde şınav çekip düzenli beslenip uyku düzenine iyi bak. Böylece "ideal" dediğimiz kaslara ulaşmış olacaksın bunu 4-5 ay yaparsan daha fazlasını alırsın ama ondan sonra bir spor salonu şart.

Şöyle bir durum var düzenli beslenmeme dikkat ederim fakat geç saatlerde uyuyorum.

Şöyle bir durum var düzenli beslenmeme dikkat ederim fakat geç saatlerde uyuyorum.
Dostum geç uyumanda bir problem var, şu anda kas yapamazsın fakat basketbol, yüzme gibi sporlarla kendini geliştirebilmen içinde bir sürü şart var. Büyüme hormonu 01:00-03:00 arası zamanda salgılanır. Senin bundan maksimum yararlanabilmen için saat 22:00 da en geç 23:00 da yatman lazım. Kasta böyle yapılır işte dostum nerede ne yapacağını bilirsen geç kalmadan hedefine ulaşırsın. Zaten emin ol her gün 22:00 da yatıp 06:00 da kalkarsan buna alışıyorsun. 3 haftadır saat 05:50 de kalkıyorum alarm kurmasam bile 3 gündür 05:50 de uyanıyorum. Alışman lazım.

Geri
Yukarı