Nasıl osu! oynayışı geliştirilir?

enzyyx

Centipat
Bir süredir osu oynuyorum, yaklaşık 1 ay oldu. Neredeyse hiç gelişemedim gibi hissediyorum.
Bu 15 gün öncesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da şimdiki oynayışım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Herhangi bir gelişme var mı? Ya da bir hata mı yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
osu! aim oyunudur. Aimin iyi değilse gelişmen uzun sürebilir ama oynamaya devam et elbet gelişirsin. Mouse hassasiyetini de ayarlamayı unutma.

Bir süredir osu oynuyorum, yaklaşık 1 ay oldu. Neredeyse hiç gelişemedim gibi hissediyorum.
Bu 15 gün öncesi:

Bu da şimdiki oynayışım:

Herhangi bir gelişme var mı? Ya da bir hata mı yapıyorum?

Osu için özel bir Switch kullanıyorlar diye biliyorum ama onun adını bilmiyorum.

1693324978421.png

Bunun gibi.

osu! Aim oyunudur. Aimin iyi değilse gelişmen uzun sürebilir ama oynamaya devam et elbet gelişirsin. Mouse hassasiyetini de ayarlamayı unutma.

Mouse hassasiyetimi kendime göre ayarladım, 12000 DPI'da oynuyorum. Aimim iyi sayılır fakat sadece osu oynarken sıkıntı çekiyorum.

" osu! Oynanışı nasıl geliştirilir?" Türkçe :)

osu! Oynayışımı nasıl geliştirebilirim yazmıştım fakat moderatör reisler sağ olsun.

Şimdi sen sorunca indirip baktım da harbiden zor. Oyunda hem noktalara fareyi sürükleyerek nişan alman hem de müziğin ritmine uyarak tıklamayı zamanlaman gerekiyor. İkisini birden yapmaya çalışmak yerine önce sadece nişan alışını geliştirsen ardından osu!'ya geri dönüp hem nişan alıp hem tıklamayı zamanlasan daha iyi olabilir. Şu sitede nişan alışını geliştirebilirsin:

Bu arada başlıkta anlatım bozukluğu da yapılmış. "Nasıl osu! oynayışı geliştirilir?" ile "osu! oynayışı nasıl geliştirilir?" cümleleri arasında fark vardır. Esas öğrenilmek istenileni soran nasıl sözcüğü yüklemden hemen önce söylenmelidir.

Bu arada başlıkta anlatım bozukluğu da yapılmış. "nasıl osu! Oynayışı geliştirilir?" ile " osu! Oynayışı nasıl geliştirilir?" cümleleri arasında fark vardır. Esas öğrenilmek istenileni soran nasıl sözcüğü yüklemden hemen önce söylenmelidir.

osu! Oynayışımı nasıl geliştirebilirim yazmıştım fakat bu şekilde değiştirilmiş.

Şimdi sen sorunca indirip baktım da harbiden zor. Oyunda hem noktalara fareyi sürükleyerek nişan alman hem de müziğin ritmine uyarak tıklamayı zamanlaman gerekiyor. İkisini birden yapmaya çalışmak yerine önce sadece nişan alışını geliştirsen ardından osu!'ya geri dönüp hem nişan alıp hem tıklamayı zamanlasan daha iyi olabilir. Şu sitede nişan alışını geliştirebilirsin:

Deneyeceğim, teşekkür ederim. Oyunda en fazla 3 yıldızlı beatmaplerı bitirebildiğim için sıkıntı çekiyorum.

Bir gelişme var mı? Ağustos'ta bende böyle oynuyordum. Jump training mapleri var onlara çalışabilirsin. Ranked mapler oynamaya sakın kalkışma, istiyorsan oynayabilirsin ama bir gelişme katedebileceğini düşünüyorsan.

Bir gelişme var mı? Ağustos'ta bende böyle oynuyordum. Jump training mapleri var onlara çalışabilirsin. Ranked mapler oynamaya sakın kalkışma, istiyorsan oynayabilirsin ama bir gelişme katedebileceğini düşünüyorsan.

Gelişme var, şu an 4.5 star rating maplari yapabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı