Nasıl yağ yakılır?

forummanyagı

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 14 yasindayim ve 170 boyum var. Karin kası çalışmak istiyorum fakat sırtımda ve kalçalarımda yağ olduğu için yapamiyorum. Bu yağları hızlı bir şekilde nasıl yakabiirim? Şu an düzenli kardiyo yapıyorum. 5 günde 2000 kcal yaktım. Tavsiye verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mutlaka her ogununde yeşillik satalasi veyahut yeşillik olsun. Nasil beslebdiginizi bilmiyorum ancak, kilonuzun 1.5 kati protein fazla fazla yeter. Kalori acigini da basit sitelerden bakip hesaplayabilirsiniz, 600-700 belki 500 acik biraksaniz fazla fazla yeter. Karbonhidrat alimindan da korkmayın. Hizli yag yakacagim diye devamini uzun sureli getiremeceginiz seyleri yapmayin hocam.

Mutlaka her ogununde yeşillik satalasi veyahut yeşillik olsun. Nasil beslebdiginizi bilmiyorum ancak, kilonuzun 1.5 kati protein fazla fazla yeter. Kalori acigini da basit sitelerden bakip hesaplayabilirsiniz, 600-700 belki 500 acik biraksaniz fazla fazla yeter. Karbonhidrat alimindan da korkmayın. Hizli yag yakacagim diye devamini uzun sureli getiremeceginiz seyleri yapmayin hocam.

Bir süre sonra yağ yakımı/kilo verme durmaz mı? Aynı şeylere bünye alışacak sonuçta. Bir de önerdiğiniz hassas terazi var mı?

Bir süre sonra yağ yakımı/kilo verme durmaz mı? Aynı şeylere bünye alışacak sonuçta. Bir de önerdiğiniz hassas terazi var mı?
Ayni yiyeceklere alternatif bitmez, bir zaman sonra bünye alisacak ancak 1000+ kalori açığı birakmadigimiz surece + yüksek protein + bol yeşillik ile ne yag yakimi durmasi ne kas kaybi hiçbir turlu bir sey yasanmaz. Eger 2-3 ay sonra 1-1.5 aylik carb cycling yapıp sureci iyice hizlandirilabilir. Eger konu sahibinin ne yiyecek icecek pek de bir bilgisi yok ise, onu da halledebiliriz. Terazi olarak;
ucuza sunu onerebilirim. Gayet duzgun olcuo çalışıyor.

Ayni yiyeceklere alternatif bitmez, bir zaman sonra bünye alisıcak ancak 1000+ kalori açığı birakmadigimiz surece + yüksek protein + bol yeşillik ile ne yag yakimi durmasi ne kas kaybi hiçbir turlu bir şey yasanmaz. Eger 2-3 ay sonra 1-1.5 aylik carb cycling yapıp sureci iyice hizlandirilabilir. Eger konu sahibinin ne yiyecek icecek pek de bir bilgisi yok ise, onu da halledebiliriz. Terazi olarak;
Ucuza sunu onerebilirim. Gayet duzgun olcuo çalışıyor.

Bol protein aldığımı düşünüyorum sabahları 3 yumurta, akşamları pilav ve tavuk ama miktarı fazla büyük ihtimalle. Biraderin Haziran'da düğünü var benim kilo 104 falan. 90'a düşmem lazım 3-4 ayda. Açığı net olarak düşürmem mümkün değil gibi ama normalde yediğim miktarı kendi ayarımca düşürürüm.

Bol bol kardiyo yapın, su için yediklerinize dikkat edin. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışın.
Uyku da çok önemli bu konuda. Sabah insan metabolizması daha hızlı çalışır. Erken yatıp erken kalkarsanız hem uyku kaliteniz artar hem daha fazla kalori yakarsınız.

Bol protein aldığımı düşünüyorum sabahları 3 yumurta, akşamları pilav ve tavuk ama miktarı fazla büyük ihtimalle. Biraderin Haziran'da düğünü var benim kilo 104 falan. 90'a düşmem lazım 3-4 ayda. Açığı net olarak düşürmem mümkün değil gibi ama normalde yediğim miktarı kendi ayarımca düşürürüm.
Simdi aldigimi dusunmek ile yeterli protein almak farklı şeyler. Yediğiniz her şeyi FatSecret uzerinden gramı gramina tartıp hesaplamaniz lazım. 4 ayda 14 kilo cok rahat verilir, fazlası da verilir. Gunluk maksimum 700 falan kalori acigi bırakıp devamliligini getirince sonuç elbet cikiyor.

Bu rehberimde detaylıca yağ yakım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı