Ne kadar doğru bir insansınız?

Buna benzer durumu Trabzon Ayder'de yaşadım. Adamlar çubuk içine patates kızartıp satıyorlardı. Bana 4 TL'ye sattığı patatesi Araplara tanesini 20 TL'den satıyorlardı. Araplardan biri, 3 tane aldı bu çubuklardan ve 50 TL para verdi. Bu ahlak yoksunu satıcı herif, el kol işaretleri ile paranın yetersiz olduğunu ima etti. Arap adam biraz şaşırdı ve cebinden birkaç kağıt para daha çıkardı. Satıcı da 10 TL olanı işaret edip aldı. Böylece 3 patates kızartmasını 60 TL'ye sattı Arap adama. Adamı uyaracaktım ama esnaflar anlaşmalı gibiydi. Kesinlikle problem çıkaracak gibiydiler...

Bunlara halen inan varmı, inciden biri yazmış koymuştur sayfasına .

Doğru olduğuna ben de inanmıyorum, en azından yazan kişi yapmamıştır. Varsayarak cevaplıyoruz hocam. @Arthur61
Zamanında bir bakkalı kazıklamıştım, acısı benden fazla fazla çıktı. Telafisi olmayacak şekilde bedelini ödediğimi düşünüyorum .

Çocuğun adresini ve bakkalınkini verin, 90 lirayı geri alayım. Gidip amcaya vereyim.
Not : Umarım İstanbul'da yaşıyordur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı