Ne olacak bu ülkenin hali?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şükret bence. Afrikada doğup şu an susuzluktan ölüyor olabilirdin. Her şey ekran kartı değil bu dünyada. ''GeForce Now'' var artık ekran kartına ihtiyacın yok. Gir istediğini oyna. Bu kadar karalar bağlamanın anlamı yok.
Bu ülkenin başına ne geldiyse zaten hep "buna da şükür" kafası yüzünden geldi. Ben neden yurtdışında ki yaşıtlarım gibi bir hayat yaşayamıyorum? Neden en basit temel gıda bile pahalı bu ülkede? Tarım ülkesi olmamıza rağmen neden sebze ve meyveler pahalı? Neden bir zamanlar çok değerli olan 50 TL ile artık hiçbir şey yapamıyorum? Ben şükretmek istemiyorum artık. Ben sorularıma çözüm istiyorum. Daha iyi yaşamak benim, Türk gencinin de hakkı.

Hocam, bu ülkede şu an asgari ücret normal şartlarda yetersiz. Siz dersinize çalışın ya çok iyi bir üniversite kazanıp burada kalın veya yurt dışına çıkın. Çok üniversite var ama çok az iş var.

Geçen gün bir tane Instagram postu gördüm; "vergi ödememiz güçlü bir orduya mal oluyor güçlü olmamız lazım" gibi saçma sapan şeylerle bahane uyduruyorlardı fazla vergiye. Ülkede böyle insanlar olduğu sürece hiçbir şey değişmez.

Geçen gün bir tane Instagram postu gördüm; "vergi ödememiz güçlü bir orduya mal oluyor güçlü olmamız lazım" gibi saçma sapan şeylerle bahane uyduruyorlardı fazla vergiye. Ülkede böyle insanlar olduğu sürece hiçbir şey değişmez.
Vergilerin çoğu saraya gidiyor.

Şükret bence. Afrika'da doğup şu an susuzluktan ölüyor olabilirdin. Her şey ekran kartı değil bu dünyada. "GeForce Now" var artık ekran kartına ihtiyacın yok. Gir istediğini oyna. Bu kadar karalar bağlamanın anlamı yok.

Şu an çok saçma konuştuğunun farkında mısın ülkede insanlar bir yağa 70 TL veriyor sen GeForce Now derdindesin.

Arkadaşlar ülke belki gelişir ama bizim göremiceğimiz kesin anca bizden sonraki nesiller falan gorur.

Vergilerin çoğu saraya gidiyor.

Bir milletvekili 15 TL'ye tandır yiyor biz 15 TL'ye bir kola alıyoruz rezalet sonrada çiftçinin elinde iPhone var diye adamı kötülüyorlar.
Arkadaşlar ülke belki gelişir ama bizim göremiceğimiz kesin anca bizden sonraki nesiller falan gorur.

Gelişir kardeşim Osmanlı gibi çöker sonra da tekrar kurulur kimse kusura bakmasın.

Şu an çok saçma konuştuğunun farkında mısın ülkede insanlar bir yağa 70 TL veriyor sen GeForce Now derdindesin.
Her şeyi geçtim bu ülkede et pahalı. İnsanlar çocuğuna ayda bir kere zar zor yedirebiliyor eti. Hayırdır yani ülkede büyük baş ve küçük başların soyu mu tükendi? Neden pahalı bu et?

• Beğen
İfadeler: Yuu
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı