Ne olacak bu ülkenin hali?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya bırakın bu işleri şu an bu konuya yazıpta aile sahibi olan ev geçindiren kim var? Hepiniz 15-25 yaşında çocuklarsınız. Tek derdiniz oyun oynamak. Et, yağı aileniz düşünsün. Siz yormayın kafanızı bunlara. Oyun paranızı kendiniz çıkarın gerisini aileniz halleder.
Ailemiz her zaman yanımızda olamayacak. Geleceğimizi de düşünmemiz lazım.

Ya bırakın bu işleri şu an bu konuya yazıpta aile sahibi olan ev geçindiren kim var? Hepiniz 15-25 yaşında çocuklarsınız. Tek derdiniz oyun oynamak. Et, yağı aileniz düşünsün. Siz yormayın kafanızı bunlara. Oyun paranızı kendiniz çıkarın gerisini aileniz halleder.

Hocam saçmalamayın şu an çocuk olacak kişi yarın aile sahibi olacak.

Ben bu kadar bencilce bir düşünce görmedim. Yılan bana değmesin gerisi önemli değil kafası bu. Neden ailemi düşünmeyelim? Atatürk'te sadece kendini düşünseydi o zaman. Türkiye olmazdı ama.

Ve o çocuğunda et yeme hakkı var. Lütfen forumu terk edin ve bir ay çalışıp 2 yıl boyunca aç susuz bir şekilde GeForce Now üzerinden oyun oyanayın.

Şükret bence. Afrikada doğup şu an susuzluktan ölüyor olabilirdin. Her şey ekran kartı değil bu dünyada. ''GeForce Now'' var artık ekran kartına ihtiyacın yok. Gir istediğini oyna. Bu kadar karalar bağlamanın anlamı yok.
Spoiler verdin seni raporlasak ceza alır mısın? Ülke içindeki kuraklık haberlerinin farkında değil misin?

En basitinden Newegg sitesinden ekran kartsız 2080 Ti toplama. (RTX 2080 Ti Sistem Toplama | QP Helios - Technopat )
Eki Görüntüle 899412

Ekran kartı 2 bin sterlin dersek 3.361 sterlin oluyor. Peki İngiltere'nin asgari ücreti ne?

Eki Görüntüle 899414

500 sterlin yiyecek kira fatura vb. şeylere harcandığını düşünürsek 1024 sterlin. Toplam fiyat 3361 idi şimdi 3361 / 1024 yapalım. Sonuç 3,282 yani İngiltere'de çalışan birisi bu 2080 Ti sistemi sadece ortalama 3 ayda alabiliyor.

Şimdi Türkiye fiyatlarına bakalım ekran kartsız.

Eki Görüntüle 899415

Sadece ekran kartsız fiyatı 14,649 TL. Ekran kartı 15.000TL dersek 29649 TL. Asgari ücret 3577TL. Bu değerleri bir birine böldüğümüz zaman net rakam olarak 8 çıkıyor. Şimdi bunun yanına yaklaşık 1000TL kira 100TL yiyecek. Haydi imkansız olacak ama fatura ve kalan diğer her şey için 500TL dersek geriye 1977TL kalıyor. Yine tekrar böldüğümüzde 14 çıkıyor. Yani bir asgari ücret ile çalışan sadece 1 yıl 2 ay çalışarak 2080 Ti sistem alabiliyor ki biz burada çoğu şeyi göz ardı ettik.

Soruyorum ne olacak bu ülkenin hali?

500sterlin kiraya yetmez dostum orada en az 1200STERlin kira çok düşertmişsin orası güllük gülistan gibi değil ekonomi ne kadar iyiyse maaş o kadar azdır bunu bilin ekonominizin iyi olması size daha iyi eğitim sağlık sunar ve en iyi özelliği paranızı yurt dışında doya doya harcarsınız yani illa güzel bir hayat yaşamak istiyorsanız ülkenin ekonomisi değil zengin olarak doğmanız lazım zengin değilseniz olmalısınız.

Arkadaşlar ben gelecekte ne yapmam gerekir biliyorum onu.

Maaşınızı alıp (Hadi 3 bin civarları olur)
Ete faturaya ayırın paranızı tamam mı?
Sonra boşta kalan kısmını atın kumbaraya.
Ben bunu yapacağım büyüyünce.
Yapmadan edemem pahalı da olsa ucuz da olsa büyüdüğüm zaman kumbara tutucam illa.

Ben neden oyun konsolu alamıyorum? Konsolu alsam neden oyun alamıyorum? Uzun zamandır Switch istiyorum ama alamıyorum. Alsam oyunlar pahalı. Yurtdışında gayet makul bir ücrette olan bir cihazı ben neden alamıyorum?
Sadece konsol değil, çoğu şey öyle hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı